reklama

Czy dwuzmianowość w szkołach pozostanie?

, Wiadomości, 21.06.2017 10:00, PG
Na przełomie marca i kwietnia w nowo powstałych placówkach, czyli Szkole Podstawowej nr 3 i Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie odbyła się rekrutacja do klasy pierwszej, czwartej i siódmej. Jakie rezultaty?
Czy dwuzmianowość w szkołach pozostanie?

Czy w SP4 i SP2 w Andrychowie klasy będą dwuzmianowe? Na ten moment jeszcze nie wiadomo. Na razie ustalany jest plan zajęć, ale prawdopodobnie nie da się uniknąć całkowicie tego problemu. Rodzice ubolewają nad tym, że dzieci cały dzień muszą spędzić w szkole. Sprawa dotyczy nawet kilku szkół na wsiach. Niektórzy rodzice dziwią się, dlaczego np. do SP5 nie przeniesiono całych klas z SP4. Podobnie, jak z SP2 do nowej SP3.

 

Jak się dowiadujemy od dyrektora Gimnazjum nr 1, które zostanie przekształcone w SP3, wynika to z prawa oświatowego. - Ministerstwo w ten sposób stworzyło rozporządzenie do nowo utworzonych klas już z nową podstawą programową, którą obejmą klasy I, IV i VII - tłumaczy dyrektor Mirosław Pachel.

 

A przecież zgodnie z zapewnieniami Misterstwa Edukacji Narodowej nowa reforma miała pomóc w zniwelowaniu dwuzmianowości.

 

W nowej Szkole Podstawowej nr 3 powstanie jedna klasa pierwsza i dwie klasy siódme. Do klasy czwartej zgłosiło się 16 uczniów i organ prowadzący (gmina) nie wyraził zgody na jej utworzenie.

 

Jak to wszystko dokładnie będzie wyglądało, ile zostanie utworzonych oddziałów, czy znajdą się nauczyciele do pracy i jakie klasy obejmie dwuzmianowość dowiemy się dopiero pod koniec sierpnia.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

fuksja, 21.06.2017 21:00

W tej sytuacji nadal nie wszystkie dzieci będą mogły korzystać ze świetlicy , a obiady ciągle będą od 10.00 godziny

Z_Andrychowa, 21.06.2017 19:49

Tylko trzeba zadać sobie trud i policzyć sale lekcyjne i oddziały klasowe. Wielu rodziców jednak ślepo wierzy w zapewnienia Dyrekcji SP4. Słychać również komentarze, że tylko 1 lub 2 dni w tygodniu dzieci będą chodzić na popołudniowe godziny. Jakoś dadzą radę.... To są jednak AŻ 1 lub 2 dni. Dziecko w środę wróci o 17 czy 18 do domu, a w czwartek pójdzie na 8 rano. Kiedy odrobi zadania, nauczy się na drugi dzień każdego przedmiotu? To będzie już klasa 4, za rok 5 z nowymi przedmiotami i nowymi obowiązkami. Szkoda dzieci. A kiedy skorzystają z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych?

RobinHood, 21.06.2017 19:37

W jaki sposób Pani Dyrektor Zawada z SP4 chce zapewnić jednozmianowość skoro w szkole jest za mało sal w stosunku do ilości klas? Matematyka jest prosta i każdy umie to policzyć. W SP4 dwuzmianowość jest nieunikniona i sami się rodzice przekonają. Szkoda tylko dzieciaków, bo żadnemu rodzicowi nie widzi się chyba odbieranie swoich pociech o godz 18-19 a może nawet i później. I tak każdy zrobi jak uważa, ale żyjemy w XXI wieku i każdy potrafi myśleć samodzielnie. Natomiast średniowieczne metody wpajania ludziom, że SP4 będzie szkołą jednozmianową to tani i zwykły zabobon Dyrekcji- choćby podczas zebrań w szkole.

fuksja, 21.06.2017 18:39

No cóż trzeba , składać papiery ,żeby przedewszystkim chronić dzieci przed wszami albo świeżbem - w dzisiejszych czasach to ogromne nieporozumienie że z takimi problemami szkoła się boryka

Misiak, 21.06.2017 15:34

Poza tym już pojutrze rozdanie świadectw. Kto się bał wcześniej, a było takich wielu może spokojnie bez obawy o dziecko przyjść i zapisać teraz. Podobno jeszcze teraz można tylko żeby nie czekać do sierpnia

franekmieszaniec, 21.06.2017 15:20

Grupa rodziców obawiających się dwuzmianowości zbiera kontakty do chętnych do przeniesienia swojego dziecka do nowo powstałej Szkoły Podstawowej nr 5 pod adresem email: [email protected]

Z_Andrychowa, 21.06.2017 12:36

Szanowni Redaktorzy! Kto Wam nakazał zmianę treści artykułu? Czyżby naciski?