reklama

Co za bestialstwo! Ktoś zapakował psa do worka i wyrzucił do lasu

Wiadomości, 16.03.2016 17:30, (red)
Pies został uratowany. Policjanci szukają teraz właściciela czworonoga.
Co za bestialstwo! Ktoś zapakował psa do worka i wyrzucił do lasu

We wtorek (15.03) mieszkaniec Makowa Podhalańskiego wybrał się do lasu na spacer. W pewnym momencie zauważył worek, który się ruszał i słychać było piski. Kiedy podszedł to okazało się, że w worku znajduje się piesek rasy mieszanej. Worek był szczelnie zamknięty.

 

Mężczyzna zabrał pieska do domu, ale ponieważ ma już własne 4 pieski i one nie akceptowały obcego, więc postanowił oddać zwierzę to schroniska. Tam jednak doradzono mu, żeby zgłosił sprawę na policję.

 

Makowianin opowiedział wszystko w Komisariacie Policji w Makowie Podhalańskim, a policjanci wszczęli sprawę o znęcanie się nad zwierzęciem – z art. 35 ust. 1a Ustawy o ochronie zwierząt. Weterynarz, który badał psa stwierdził, że jest to zdrowy, półtoramiesięczny szczeniak rasy mieszanej. Pieska zabrał jednak znalazca, który zobowiązał się znaleźć mu nowy dom.

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim szukają osoby, która porzuciła psa.

 

Sprawcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

 

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 16.03.2016 23:28

Wspaniały koncert, piękny.

...komentator..., 16.03.2016 21:06

Zawsze powtarzam to samo. Jeśli ktoś dopuszcza się takiego bestialstwa na zwierzętach to złapać takiego delikwenta i zrobić z nim dokładnie to samo.