Co oprócz róż? Wybieramy kwiaty na walentynki

, Wiadomości, 06.02.2020 11:30, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Walentynki tuż tuż... Nawet jeśli znamy naszą ukochaną baaardzo dobrze, jej upodobania nie stanowią dla nas tajemnicy i moglibyśmy zasypać ją mnóstwem prezentów, i tak zapewne zaczniemy walentynkowy maraton od kwiatów.
Co oprócz róż? Wybieramy kwiaty na walentynki

Jakie kwiaty przychodzą do głowy jako pierwsze? Oczywiście czerwone róże - symbol miłości, namiętności i oddania. Ta oczywista oczywistość nie musi być jednak najlepszym możliwym wyborem. Dlaczego? Bo to wybór tak ewidentny, że aż banalny. Umówmy się: kiedy znajomość jest w fazie początkowej; kiedy relacja jest jeszcze świeża i niepewna, bukiet czerwonych róż jest dobrym wyborem. To po prostu dowód na to, że przyjaźń przeradza się (lub już przerodziła...) w coś więcej i chcemy to "coś więcej" przypieczętować.

Nie ma nic gorszego niż rutyna!

Każde kolejne Walentynki powinny już odbiegać od schematu. W miłości nie ma nic gorszego niż rutyna. Rytuały są ważne, ale nie mogą zastąpić świeżości uczuć, spontaniczności, pomysłowości. Jeśli rok w rok ofiarowujemy naszej ukochanej czerwone róże, może to być odczytane nie jako znak pamięci, ale jako... brak pomysłu na prezent. Róże to walentynkowy samograj. Warto wyjść poza konwenanse i spróbować wymyślić inny podarunek. Kiedy za tradycyjny miesiąc zakochanych uznawano wyłącznie maj, kwestia prezentów była prosta: długie ciepłe dni sprzyjały organizowaniu pikników na łonie natury i ekscytujących randek w romantycznych miejscach. Jednak połowa lutego to nie jest dobra pora na tego rodzaju wydarzenia. Jeśli chcemy, żeby rozmaitość kwitnących majowych kwiatów zastąpiły nam wyłącznie róże, sprowadzimy Walentynki do święta zrytualizowanego i nudnego.


Luty jak maj

A gdyby zrobić maj w środku zimy? Czyż nie będzie to idealne połączenie tradycji anglosaskiej z rodzimą? Niech 14 lutego stanie się świętem różnorodności i kolorów. Obok czerwonych róż niech zaczną królować bukiety z wielu różnych gatunków kwiatów - eksplozja barw i zapachów. Takie kolorowe wiosenne bukiety sprawiają, że darczyńca będzie postrzegany jako osoba z fantazją, myśląca o tym, żeby kupić ukochanej coś, co jej się naprawdę podoba. Intensywne barwy kwiatów darowanych w środku zimy z okazji Walentynek potrafią rozjaśnić szarość krótkich ponurych dni.

Symbolika kolorów róż

Jeżeli jednak stanowczo wybieramy róże, pomyślmy o innych kolorach niż czerwony? Co oznaczają inne barwy królowej kwiatów?

Różowa róża to symbol samych pozytywnych uczuć. Ta barwa nie ma żadnego drugiego dna. Jeśli wręczamy ukochanej różowe róże to znak, że kochamy, szanujemy, podziwiamy, jesteśmy pełni wdzięczności.

Żółta róża może symbolizować zazdrość, ale także przyjaźń i uznanie.
Biała róża oznacza niewinność.
Róża herbaciana symbolizuje chęć pogłębienia relacji.Wydaje się, że idealnym rozwiązaniem dla wielbicieli i wielbicielek róż byłby bukiet składający się z róż o rozmaitych kolorach. Każda z barw symbolizowałaby inne, ale zawsze ciepłe i pozytywne, uczucia. Taki wielobarwny bukiet ma znacznie mocniejsze przesłanie niż ten składający się wyłącznie z róż czerwonych. Miłość w swojej romantycznej fazie to przede wszystkim namiętność, ale jeżeli mamy już za sobą ten etap falowania i spadania, warto z okazji Dnia Zakochanych podarować partnerce dowód na to, że żywimy do niej wiele ciepłych uczuć i wszystkie one są równie trwałe i prawdziwe.

Zamieszaj trochę!

Nie, nie w swoim związku! Zdecyduj się na bukiet mieszanych kolorystycznie róż albo wręcz bukiet mieszanych gatunkowo kwiatów. Nie zastanawiaj się czy to wypada, czy bukiet na Walentynki musi być zawsze taki sam. Walentynkowy prezent to sprawa bardzo indywidualna. Nie myśl o konwenansach - myśl o bliskiej sercu osobie. To ona ma odczytać sygnały, znaki, symbole ukryte w najpiękniejszym walentynkowym bukiecie. Może to właśnie nie róże, tylko kwiaty, które akurat w tym roku wybierzesz staną się odtąd waszym intymnym kodem, który teraz będzie czytelny już nie tylko 14 lutego, ale także podczas innych okazji.

Wybierając walentynkowy bukiet pamiętaj dla kogo go kupujesz. Bukiet na Walentynki to nie muszą być czerwone róże!

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy