reklama

Chłodne wieczory. Kiedy zaczną grzać?

, Wiadomości, 23.09.2015 09:50, (red)
Wieczory są coraz chłodniejsze. Kiedy w budynkach wielorodzinnych zaczną grzać?
Chłodne wieczory. Kiedy zaczną grzać?

Wiadomo, że we własym domu grzejemy kiedy chcemy i ile chcemy. Jest to kwestia bardzo indywidualna. A czy w domach wielorodzinnych jest odgórnie narzucony czas grzewczy?

 

Kiedyś obowiązywał przepis, zgodnie z którym ogrzewanie w budynkach wielorodzinnych musiało zostać uruchomione jeśli przez 3 kolejne dni o godzinie 19:00 temperatura nie przekraczała 10 st.C. Teraz tego nie ma.

 

- Nie ma już sztywnie określonych terminów sezonu grzewczego ani określonych temperatur powietrza. Dana wspólnota mieszkaniowa czy inny odbiorca decyduje o terminie i intensywności pobierania oraz zakręcania ciepła - mówi Andrzej Bizoń, dyrektor do spraw techniczno-produkcyjnych Elektrociepłowni Andrychów.

 

Jeśli tylko do elektrociepłowni wpłyną zgłoszenia ze wspólnot o uruchomienie ogrzewania, EA jest w stanie szybko dostarczyć ciepło.

 

To samo jest na osiedlu administrowanym przez Andrychowską Spółdzielnię Mieszkaniową. Spółdzielnia ma własną ciepłownię. Sezon grewczy jeszcze się nie rozpoczął i nie ma jeszcze ustalonego terminu. Wszystko zależy od pogody w najbliższych dniach.

 

- Na razie nie ma jakiejś dużej ilości telefonów od mieszkańców, że jest zimno w mieszkaniach. Nie ma jednak problemu. Gdy będzie chłodno na pewno zaczniemy ogrzewać – słyszymy w ciepłowni.


ZOBACZ: prognoza pogody w serwisie pogodynka.pl


 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy