reklama

Centrum Kultury zapłaci za niesłuszne zwolnienie?

, Wiadomości, 21.09.2016 20:40, (red)
Nie pracował w Centrum Kultury w Andrychowie a może dostać pensję za ostatnie 2 lata! Jak to możliwe?
Centrum Kultury zapłaci za niesłuszne zwolnienie?

Jak już pisaliśmy pod koniec sierpnia, w Sądzie zapadły korzystne wyroki dla Jerzego Górki, który 2 lata temu został zwolniony z Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Decyzją sądu Górka został przywrócony do pracy i już pracuje - w placówce CKiW w Rzykach.

 

ZOBACZ: Górka wygrał z dyrektorką CKiW

 

 

Ale to jeszcze nie koniec sprawy. Teraz przysługuje mu prawo do uzyskania z Centrum Kultury i Wypoczynku zapłaty za minione 2 lata, kiedy w tej instytucji nie pracował, bo został niesłusznie zwolniony.

 

Jak się dowiadujemy, tutaj sprawa jest w toku. Jak się dowiedzieliśmy od Jerzego Górka, wystąpił on już do kierownictwa CKiW o zapłatę tych należności. Chodzi nie tylko o pensję netto, ale również wszystkie podatki, składki ZUS-owskie i inne składki związane z zatrudnieniem pracownika. Sporo tego jest. W sumie CKiW, a więc podatnicy, prawdopodobnie będzie musiało wyłożyć jednorazowo prawie 100 tys. zł na ten cel. 

 

Gdyby J. Górka pracował w CKiW w ostatnich 2 latach, to i tak ta instytucja musiałaby mu płacić, ale jednorazowa kwota może robić wrażenie.

 

Do tego jeszcze dochodzą, na razie nieznane, koszty obsługi prawnej całego procesu ze strony CKiW. Ponieważ dotyczy to instytucji miejskiej, niewykluczone, że sprawa tych kosztów pojawi się na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie.

 

Sprawa jest w toku. Jak z kolei dowiedzieliśmy się w CKiW, kierownictwo tej instytucji czeka na pisemne uzasadnienie niedawnych wyroków i niewykluczone jest podjęcie "dalszych kroków".

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mocarz, 01.10.2016 16:14

Komentarz usunięty przez autora.

gregory, 01.10.2016 15:21

Spoko spoko. Wróble ćwierkają, że "sposnorzy wymuszą na Tomaszu rozstanie z tą panią". Poczekamy to przekonamy się kto rządzi tak naprawdę. Czy ludzie zapomną w jakich okolicznościach została dyrektorem, co się działo a burmistrz jej bronił to już inna sprawa.

Maksymilian, 24.09.2016 20:04

Obwinianie mnie winą za to bagno to absurd.To wasza naiwność doprowadziła do tej sytuacji.

rzykimuszazostac, 24.09.2016 19:38

nieprawda maksymilian. być może tak samo winni jesteś ty i twoi koledzy bo nie przebiliście się przez propagandę. powołanie tej pani na tzw. "stołek" dyrektora przez Żaka to tylko przykład. ludzie wielu rzeczy nie wiedzieli. na szczęście za sprawy wzięły się osoby które potrafią dotrzeć do ludzi. ale zgoda w dwóch sprawach. to że ta pani rządzi za wolą Żaka ckiw i jak na Andrychów zarabia bardzo ale to bardzo dobrze to dla wielu andrychowian skandal. to że klakierzy zalkolandii po chamsku próbują niszczyć reputację każdemu kto "wejdzie w drogę" ich "szefowi" to też prawda. jak to że akurat kalkierzy zalkolandii o uczciwej pracy nie powinni się wypowiadać.

Maksymilian, 24.09.2016 17:31

Kiedy dziennikarze odpowiedzą na podstawowe pytanie,Dlaczego burmistrz powołał panią Wądrzyk na stanowisko dyrektora CKiW w Andrychowie.? Bagno zrobiła w Brzeszczach i to samo zaczyna się w Andrychowie. Arogancja burmistrza to mało powiedziane. Ci co na niego głosowali są pośrednio winni zaistniałej sytuacji.

andrychowianka2, 24.09.2016 15:17

najlepiej niech wszyscy andrychowanie którzy nie grają jak im władza każe odejdą z pracy a władza przyjmie jeszcze więcej ludzi z Brzeszcz, Oświęcimia itd. Taką wizję mają ci którzy dostają kasę za plucie po "wrogach zalkolandii" Skandal.Andrychowianin został zwolniony bezprawnie jak stwierdził sąd przez panią która takie rzeczy robiła w poprzedniej pracy że "Aneta Wądrzyk zobowiązała się zapłacić gminie Brzeszcze (Ośrodkowi Kultury w Brzeszczach) – ponad 65 tys. zł, a także pokryć koszty postępowania sądowego" A klakierzy zalkolandii w ramach "pracy" plują po andrychowianinie ile się da. Realizują wizję jaką im nakreślił ich szefunio? Tak to wygląda.

zorientowany, 24.09.2016 14:07

JG powinien honorowo odejść z centrum kultury jeżeli nie podoba mu się wizja działalności tej instytucji, Jemu najwidoczniej tego honoru brakuje i woli siać zamęt To nie on jest dyrektorem - on jako pracownik powinien wykonywać polecenia kierownika/dyrektora jak w każdej pracy

martin, 24.09.2016 12:25

Klakierzy zalkolandii których "praca" sprowadza się do siedzenia na mamnewsa i atakowania każdego kto wejdzie w drogę ich " jaśnie panowi" i jego "świcie" oceniają nas andrychowian?

maria, 24.09.2016 10:51

zorientowany, masz rację bo to jest tak że wszystko skupia się na P. Górce a jak pracowali w tamtym okresie pracownicy w CK czy w D K to niektórzy dobrze wiedzą to było przedszkole myśleli że w takim przedszkolu dorobią do emerytury stało się inaczej i wielka awantura pozdrawiam Cię.

Starybrat, 24.09.2016 09:05

Przecież to nie CKW zapłaci tylko podatnicy, bo w tym kraju nadal urzędnik nie odpowiada za swoje decyzje.

zorientowany, 24.09.2016 08:26

Zależy jak pracował. Kodeks pracy to spadek po PRLu

nietakszybko, 24.09.2016 08:25

Ludzie którzy mają wiedzę bo są blisko przekazują że p. Żak nie ma już wyjścia i MUSI odwołać dyrektor. Zobaczymy czy te informacje potwierdzą się. Ale i tak nic nie zdejmie odpowiedzialności z p. Żaka za to kogo powołał na stanowisko bez konkursu i co działo się za dyrektorowania tej pani.

normalnoscichce, 24.09.2016 07:44

Fakty – andrychowianin Jerzy Górka pracował tak że sąd kazał dyrekcji ckiw przywrócić go do pracy i zwrócić pensję. Pani z Brzeszcz jaką burmistrz Żaka dał na stanowisko dyrektora pracowała w poprzedniej pracy tak że jak informował mamnewsa sprawa karna jej dotycząca zakończyła się tym że "została warunkowo umorzona na okres próby wynoszący 2 lata. Aneta Wądrzyk zobowiązała się zapłacić gminie Brzeszcze (Ośrodkowi Kultury w Brzeszczach) – ponad 65 tys. zł, a także pokryć koszty postępowania sądowego" Ale dla tzw. Klakierów zakolandii to andrychowianin jest zły a pani z Brzeszcz którą Żak dał na stanowisko dyrektora jest ok. Ręce opadają.

kaczor, 24.09.2016 07:35

mimo wszystko wszystkim dobrego weekendu :)

kaczor, 24.09.2016 07:34

Litości. żeby rzucać się na andrychowianina gdy: Jerzego Górkę zwalniała pani która jak pisano na mamnewsa została dana na stanowisko dyrektora przez burmistrza Żaka bez konkursu. I o której w ubiegłym roku dziennikarze mamnewsa pisali tak w sprawie tego co działo się w poprzedniej pracy tej pani: "Jak przekazał nam zastępca Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, prok. Mariusz Słomka, sąd wydał wyrok - sprawa karna przeciwko Anecie Wądrzyk została warunkowo umorzona na okres próby wynoszący 2 lata. Aneta Wądrzyk zobowiązała się zapłacić gminie Brzeszcze (Ośrodkowi Kultury w Brzeszczach) – ponad 65 tys. zł, a także pokryć koszty postępowania sądowego".

maria, 24.09.2016 07:17

Gdyby ten gościu naprawdę pracował jak należy to by go nie zwolniono.

xpek, 24.09.2016 06:42

mylisz mnie z kimś innym

krisu78, 23.09.2016 22:16

Ktoś tu dobrze napisał. Jak wróg - to klakierzy zakolandii najpierw miesiącami będą po nim pluć, jak wygra proces pluć jeszcze bardziej a do tego przegraną w sądzie władzy nazywać będą zamieszaniem niewartym uwagi. zakolandia staje się coraz bardziej żałosna.

kalafior, 23.09.2016 22:05

@xpek Ty to nazywasz zamieszaniem?Pozbawić człowieka pracy i to niesłusznie,narobić kosztów sądowych bo przecież gmina tak bogata, że nie ma co robić z pieniędzmi a ty to nazywasz zamieszaniem? Zamilcz lepiej !

kaczor, 23.09.2016 21:58

1. nie wiem czemu niektórzy tzw. klakierzy zakolandii próbują robić z andrychowian ludzi pozbawionych rozumu. 2. koszty. Choćby to - prawnik CKiW nie kosztował? 3. wyobraźmy sobie że to za poprzednika żaka przegrany jest taki proces. Ile by było larum, ile pytań o koszty. A teraz - dla cześć klakierów zakolandii najlepiej żeby nikt nic nie wiedział i o nic nie pytał

xpek, 23.09.2016 21:19

jakie to ma znaczenie - pracował czy nie koszty są te same więc nie wiem po co to zamieszanie

asquit, 22.09.2016 18:03

zbędny etat

zandrychowa, 22.09.2016 13:07

Czy człowiek z wyrokiem sądu za atak na policjanta będzie teraz prezesem TVPIS natemat.pl/190535,to-juz-oficjalne-panstwo-bezprawia-poslanki-pis-uznaly-ze-wyrok-na-grzegorza-brauna-byl-polityczny-i-jest-niewazny

kalafior, 22.09.2016 12:31

@maria Czy gminę Andrychów stać "raz na wozie raz pod wozem " ?

gugsz, 22.09.2016 11:45

nie rozumiem, co oznacza - "CKiW, kierownictwo tej instytucji czeka na pisemne uzasadnienie niedawnych wyroków i niewykluczone jest podjęcie "dalszych kroków". ? no chyba uzasadnieniem sytuacji są już wyroki sądowe, co i kto ma uzasadniać? to już serio nudne jest, farsa na maxa, - "Do tego jeszcze dochodzą, na razie nieznane, koszty obsługi prawnej całego procesu ze strony CKiW. Ponieważ dotyczy to instytucji miejskiej, niewykluczone, że sprawa tych kosztów pojawi się na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie." - roztrząsanie tej farsy na sesji rady? znowu wszyscy będą jednogłośnie za dalszym pseudo zaufaniem? to już śmiechu warte, publiczne pieniądze płyną szerokim strumieniem...

maria, 22.09.2016 10:40

kalafior, niewydajnego pracownika się zwalnia a ze stratami to jest tak raz na wozie raz pod wozem pozdrawiam Cię.

Sprawiedliwosc, 22.09.2016 10:09

Niech teraz dla przykładu Pani dyrektor CKiW zapłaci koszty z własnych pieniędzy za nieudolność . Za taki wybryk za bruk z nią !

kaowcy, 22.09.2016 08:16

Jedno jest pewne. Teraz frekwencja na imprezach wróci do normy !

kalafior, 22.09.2016 07:56

@barte Straty za festiwal,Modern Talking i przegrany proces sądowy to wg Ciebie pestka ,przecież to nie z Twoich pieniędzy a z publicznych? Czy naprawdę ludzie którzy kierują ta instytucją nadają się na swoje stanowiska?Każdy wolałby niewydajnego pracownika, niż takiego który robi ogromne straty dla firmy. (jeśli wg Ciebie nie zadłuża to trwoni)

Starybrat, 22.09.2016 07:34

Oczywiście z pieniędzy podatników, bo w tym kraju nadal urzędnik nie odpowiada za swoje decyzje.

maria, 22.09.2016 07:31

Komentarz usunięty przez autora.

madzia, 22.09.2016 07:25

Panie Tomku, po co pan kolejny raz kłamie? Pan Gorka zarabiał dużo mniej niż dyrektor ckiw. Są dokumenty. Swoją drogą zarabiał według mnie pieniądze dużo uczciwej niż ci co zarabiają je plujac w internecie po andrychowianach którzy wygrali proces z władzą

kalafior, 22.09.2016 07:19

Nie znam osobiście stron tego procesu ale wyrok sądu jest taki a nie inny. Niewydajny pracownik to taki ,który zadłuża firmę w dodatku z publicznych pieniędzy!

kalafior, 22.09.2016 06:57

@barte Przestań pieprzyc a swoje wyobrażenia to przenieś sobie na prywatną firmę a nie na Ckiw, gdzie pieniądze są publiczne.Co to za kierownictwo Ckiw, które ciągle robi długi:bezpodstawne zwolnienia pracowników ,festiwaliki dla garstki osób.Prywatna firma to dawno takiego dyrektora zwolniłaby @barte.

specnarz, 22.09.2016 05:16

J. Górka został zwolniony przez CKiW czy przez Panią dyrektor CKiW. Za każdą decyzją ktoś stoi.

Hawranek, 21.09.2016 22:31

Bez przesady - wychodzi jakieś 4000 brutto - to nawet średnia krajowa nie jest... Zresztą całkiem słusznie: prawo jest prawo - jak go zwolnili z naruszeniem prawa to należy się jak psu kosć.

ZEFKO, 21.09.2016 20:44

Jest spora ilość a może nawet większość nauczycieli która tyle zarabia i nie powinno się robić z tego tajemnicy poliszynela.

tomekx, 21.09.2016 20:28

A co ten górka tam niby robił że zarabiał jak dyrektor????