reklama

Burzą kamienicę w Rynku. Co tam powstanie? [FOTO]

, Wiadomości, 04.04.2018 13:00, red
Zobaczcie zdjęcia z wnętrza tej kamienicy.
Burzą kamienicę w Rynku. Co tam powstanie? [FOTO]

Kamienica przy ul. Rynek 3 w Andrychowie przez wiele lat była zamieszkiwana przez społeczność romską. Kilka lat temu została wyłączona z użytkowania z powodu złego stanu technicznego. Budynek zostanie wyburzony. Gmina uzyskała pozwolenie na rozbiórkę. Jej koszt to 153 tys. zł.

Po świętach rozpoczęły się prace rozbiórkowe. Demontowana jest konstrukcja dachu.

Na razie nie wiadomo co powstanie w tym miejscu. Kiedyś był pomysł aby w tym miejscu wybudować nową kamienicę o innych funkcjach użytkowych i innym rozkładzie pomieszczeń, ale o tych samych detalach architektonicznych. Na razie wydaje się, że dla rządzących miastem sprawa zagospodarowania tego miejsca na razie nie jest priorytetem. W planach budżetowych nie ma pieniędzy na zagospodarowanie tego miejsca po wyburzeniu starego budynku.

Póki co pozostanie pusta przestrzeń - przejście łącząca plac Mickiewicza z ul. Rynek.


Poniżej kilka zdjęć z 2014 roku po opuszczeniu budynku przy Rynek 3 przez ostatnich lokatorów.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

wendigo11, 04.04.2018 20:47

Oj Igor jakże ty się zdziwisz po wyborach.... minimum 5 lat męczarni przed Tobą....nie ma tego złego...znów będziesz mógł pisać w kółko to samo....fajnie nie?

igor102, 04.04.2018 18:59

to już na głowie nowego burmistrza...

budyn77, 04.04.2018 15:52

Mam nadzieję że powstanie tam obiecane przez wójta Zaka "pogotowie całodobowe". Parking na Placu Mickiewicza już jest...