reklama

Brak prawa jazdy i problemy

, Wiadomości, 08.10.2015 14:15, ks
Takie sytuacje zdarzają się ostatnio bardzo często, a policjanci rygorystycznie podchodzą do przepisów.
Brak prawa jazdy i problemy

W środę (7.10) około godz. 7:50 w miejscowości Wieprz podczas kontroli drogowej policjanci zatrzymali 31- letnią mieszkankę gm. Andrychów, która kierowała samochodem marki Renault. 

 

Podczas kontroli okazało się, że kobieta wsiadła za kierownicę pomimo, iż posiadała wydany przez Sąd Rejonowy w Wadowicach zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. W tym momencie zaczęły się problemy kobiety.

 

- W powyższej sprawie będzie prowadzone dalsze postępowanie. Do sądu zostanie skierowany wniosek z art.  244 KK za  niestosowanie się do wyroku sądu – informuje Elżbieta Goleniowska-warchał, rzecznik KPP Wadowice.

 

Zgodnie z obowiązującymi od maja przepisami kierowcy nie stosując się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami dopuścili się przestępstwa, za co grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Wcześniej, przed majowymi zmianami przepisów, było to zwykłe wykroczenie. 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

WilkOSTRY, 08.10.2015 15:01

Do kryminalu z nia.