reklama

Biała Droga pełna nowych dziur. Kiedy remont? [FOTO]

, Wiadomości, 27.08.2018 19:30, PG
Biała Droga wygląda coraz gorzej.
Biała Droga pełna nowych dziur. Kiedy remont? [FOTO]

Biała Droga w Andrychowie i Wieprzu wygląda tragicznie. Gorzej niż ser szwajcarski. Dziury są coraz większe i głębsze. Wiadomo, że droga od dawna jest w złym stanie ale od kiedy w sąsiedztwie budowana jest strefa ekonomiczna a ciężkie sprzęty i pojazdy poruszają się po już zniszczonym asfalcie, dziury robią się co raz okazalsze.

Droga ma być gruntownie wyremontowana, ale jest problem. Starostwo Powiatowe w Wadowicach ogłosiło już trzeci przetarg na przebudowę tej jezdni. Poprzednie, niestety, zostały unieważnione z powodu zbyt wysokich kosztów.

Wykonawca, który wygra przetarg będzie musiał opracować dokumentację projektową, a potem wykonać roboty budowlane na 4 km odcinku drogi w Andrychowie, Wieprzu i Nidku. Oprócz przebudowy jezdni powstaną także chodniki i ścieżki rowerowe. Wszystko ma być gotowe do końca listopada 2019 roku. Inwestycja pochłonie w sumie około 10 mln zł z czego 7,3 mln zł powiat pozyskał ze środków unijnych.

Kierowcy apelują o załatanie tych dziur do momentu rozpoczęcia całkowitej przebudowy tej drogi. Nie jedno zawieszenie samochodu może tam się urwać.Jak pisaliśmy powyżej obok drogi powstaje strefa ekonomiczna budowana przez gminę Andrychów. A nie długo ma też tutaj stanąć galeria handlowa.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

glowa, 28.08.2018 10:11

drugie sprostowanie. Nie wiem kto był "inicjatorem" i co to za różnica. Sedno w tym że to powiat postarał się o kasę na tę drogę. Tak przynajmniej podał mamnewsa. Zresztą budowa ma i tak się rozpocząć w przyszłym roku więc bez paniki. Izik wracaj do roboty za którą ci płacą podatnicy. Pokomentujesz sobie jak wyjdziesz z urzędu.

Izik, 28.08.2018 09:35

Jedno sprostowanie. Inicjatorem remontu Białej Drogi nie był powiat a gmina Andrychów i Wieprz. Powiat i gmina w tym samym czasie rozpoczęły swe zadania. Gmina realizuje strefę a powiat nawet nie wybrał wykonawcy. Przez dwa lata. I tu jest zasadnicza różnica w działaniu.

glowa, 27.08.2018 20:21

brawo xpek, sam g. zrobiłeś, ale radnych krytykować potrafisz mimo że powiat pozyskał za ich kadencji ponad siedem milionów z zewnątrz na tą drogę i chce dołożyć swoich kilka. Co za demagogia i hipokryzja! Nostradamus, tyłek boli ale wytrzymaj do przyszłego roku - tam będzie wreszcie normalna ścieżka rowerowa przy drodze, a nie parodia jak na Włókniarzy.

xpek, 27.08.2018 19:59

brawo radni penkala kubik i małeecki. nawet drogi nie potraficie wyremontować.a już raz pisałem żebyście się uczylii od burmistrza Andrychowa jak to się robi to nie słuchaliście

Nostradamus, 27.08.2018 19:47

Zdecydowanie najgorsza droga w Andrychowie. Bardzo często korzystają z niej rowerzyści , a przez te dziury tyłek boli. :)