reklama

Będzie zbiórka podpisów w sprawie komunikacji w Andrychowie

Wiadomości, 26.07.2016 20:00, (red)
W gminie Andrychów przeprowadzona zostanie zbiórka podpisów w sprawie komunikacji.
Będzie zbiórka podpisów w sprawie komunikacji w Andrychowie

Jak już pisaliśmy, władze Andrychowa chcą wycofać udziały gminy z międzygminnej spółki MZK, którą Andrychów tworzy obecnie z Kętami i Porąbką. Obecnie sytuacja wygląda tak, że od 1 stycznia 2017. roku z tras z gminie Andrychów w ogóle znikną autobusy MZK. Jednocześnie andrychowskie władze zapewniają, że komunikacja będzie. Jaka? Tego na razie nie wiadomo. Władze chcą podpisywać umowy na obsługę konkretnych tras z przewoźnikami, być może także z MZK.

 

Niemniej, obecnie nie wiadomo jak będzie wyglądała komunikacja publiczna w gminie Andrychów od nowego roku.

 

Ponieważ „godzina zero” zbliża się wielkimi krokami, a konkretów brak, w gminie Andrychów mieszkańcy coraz bardziej się niepokoją. Do magistratu już trafiła petycja w sprawie utrzymania komunikacji MZK od mieszkańców Rzyk.

 

Teraz – jak się dowiadujemy – w tej sprawie będą zbierane podpisy w całej gminie Andrychów. Akcję ma koordynować stowarzyszenie „Teraz Andrychów”.

Stowarzyszenie zebrało kiedyś ponad 10 tys. podpisów w sprawie obronych andrychowskiej karetki.


- Nie chcemy dopuścić do tego, żeby w gminie Andrychów komunikacja opierała się tylko na busach. To duże utrudnienie dla osób starszych. Chcemy aby podróżni nadal mogli jeździć w godnych warunkach, a taki standard zapewnia obecnie MZK – mówi Zbigniew Małecki ze stowarzyszenia. Stowarzyszenie ma wydać oświadczenie w tej sprawie. Domaga się "godnej komunikacji" w gminie Andrychów i konsultacji społecznych w sprawie rozkładów jazdy.

 

Działania stowarzyszenia w tej sprawie popierają radni PiS: Anna Gancarczyk i Wiesław Mikołajek

 

Dodajmy, że w międzygminnej spółce MZK pracuje ok. 90 osób, w tym kilkanaście z gminy Andrychów. Po wycofaniu się z Andrychowa spółka stanie właściwie nad przepaścią. Konieczne będą zwolnienia. Co ciekawe, jeszcze rok temu prezes MZK snuł wizję rozwoju spółki. Firma miała wymieniać autobusy. Kupiła trzy używane z Norwegii, planowano kupić kolejne, ale z zakupem wstrzymano się po tym, jak władze Andrychowa podjęły działania w sprawie wycofania gminy Andrychów ze spółki.

 

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że choć władze Andrychowa nie zamierzają się wycofać z decyzji o wystąpieniu gminy Andrychów z MZK, to prowadzone są rozmowy aby od stycznia autobusy MZK nadal odsługiwały dwie międzygminne linie: Andrychów – Kęty przez Bulowice oraz Andrychów – Kęty przez Czaniec.

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

repart, 02.09.2016 18:03

2 września 2016 w piątek o godz. 7 rano na dworcu autobusowym w Andrychowie 30 pasażerów czekało na busy do Wadowic. 7.12. - przejeżdża przepełniony bus i nikogo nie zabiera. Ok.7.20 - podjeżdża przepełniony bus Janiso i zabiera 8 szczęśliwców do Wadowic. Na przystanku zostaje nadal 30 osób bo tłum głównie uczniów gęstnieje. Czy wszystkie szkoły wadowickie rozpoczynają naukę o 8 rano? Bus dociera do Wadowic dopiero około 7.50. Kierowca w trakcie jazdy ok 7.30 przez komórkę ponagla innego kierowcę aby nie robił postoju w Andrychowie i szybko zabrał resztę pasażerów. Dodajmy o 7.20 odjechał do Bielska z tego samego dworca bus Interpalm z 3 pasażerami. I tak co roku na początku września a podobno i częściej między 7 a 8 rano na linii wadowickiej. Powinien tę linię obsługiwać większy autobus czy też 3 naraz? A może miejska publiczna linia szkolna?

Zakolog, 29.07.2016 10:44

@tomasznasz To nie wygląda dziwnie, jest wręcz banalnie przewidywalne. Gdyby Rada Miejska i Burmistrz tak bardzo chciała oszczędzić pieniądze podatników, to wystarczyłoby podjęć uchwalę o likwidacji biletów ulgowych lub co bardziej realne uchwaliłaby procedurę przyznawania tych ulg – przecież ci geniusze nie wiedzą, ilu tak naprawdę uprawnionych korzysta z pieniędzy podatników, tylko szastają publicznymi pieniędzmi. Jeśli zatem nie chodzi o szacunek dla wspólnych pieniędzy, to idzie oto, aby wspólne jakoś stały się prywatne, zasilając konkretne konto. Od i cała zagadka.

maria, 29.07.2016 09:41

moi kochani zobaczcie jak wyglądają rozkłady jazdy przewoźników np. na przystanku autobusowym Krakowska przy PKO jadąc od AZPB zatrzymałam się na światłach spojrzałam na ludzi na przystanku i zauważyłam te zardzewiałe tablice niby rozkład jazdy stwierdziłam że to podłość tak traktować pasażera który płaci za przejazd myślę że ktoś się tym zajmie i temu przewoźnikowi Burmistrz podziękuje za współpracę.

tomasznasz, 29.07.2016 07:02

co do MZK na razie wygląda to dziwnie. Miał być przetarg, teraz mówią że nie bedzie przetargu? Czemu - bo musieliby opublikować wyniki czyli powiedzieć ile gmina dopłaci do nowego rozwiązania??? Jeśli jeszcze to prawda co gadają ludzie co są blisko władzy że firma J jest podawana w mediach dla zmyłki bo inni jest faworyt to robi się dziwnie na maksa.

tomasznasz, 29.07.2016 06:58

inwestycje są wszędzie. Wadowice, Kęty o Zatorze nie wspomnę. Siostra prowadzi dziecko do szkoły chodnikiem wybudowanym za Pietrasa, jak pada wozi drogą wyremontowaną za pietrasa. Przy szkole powstała hala wybudowana za Pietrasa. Ja wożę dziecko drogą wybudowaną za Pietrasa, do szkoły przy której hala zaprojektowana została za Pietrasa a dokończona za Żaka. Co różni czas rządów tych panów? Za żaka mamy prymitywną propagandę

abcabc, 29.07.2016 05:51

jak mówią że wszystko będzie działać to będzie działać jak planują inwestycje to je realizują - setki inwestycji wykonywanych każdego roku na terenie gminy Andrychów. wystarczy się przejść,przespacerować/przejechać. wszędzie widać zmiany na lepsze. bez awantur i polityki.dlatego burmistrz żak cieszy się tak dużym poparcie mieszkańców

corleone, 28.07.2016 22:43

jak na razie to nie ma przetargu ..jest powierzenie usług przewoźnikowi tylko pytanie jakimi kryteriami będzie się KIEROWAĆ GMINA zlecając taki przewóz.

corleone, 28.07.2016 21:07

polekuśku ,Kaźmirz polekuśku .....przyjdzie i na nich czas.

maniek, 28.07.2016 21:05

Burmistrz Żak rządzi 6 rok. 6 rok bierze pensję burmistrza. Chwalenie go że dopiero teraz rusza tak "katastrofalną" zdaniem tzw. klakierów zakolandii sprawę to chyba strzał w niego. niechcący ale czego się nie robi z nadgorliwości?:) Bo tak dugo zwlekał jeśli MZK to taki "dramat"? Po drugie nie o to chodzi w życiu żeby coś ruszyć ale żeby zrobić to z głową. Dla dobra mieszkańców mam nadzieję że tak się stanie. Wszystkich którzy boją się kto wygra rywalizację (z przetargu władza podobno wycofała się) - zdaniem ludzi którzy są blisko władzy jest inny faworyt niż firma pana J. Zupełnie inny. Busy pana J. to tylko dla zmyły :) Ma się ucieszyć kto inni :) Pożyjemy, zobaczymy czy te informacje są prawdziwe.

martin, 28.07.2016 20:47

klakierzy zakolandii nie mają litości. kto nie popiera w czambuł żaka ten wróg. Szczyt bezczelności. ich język jest jeszcze gorszy niż tych co pisali na rzecz pietrasa jak rządził. a taki tomekx to klasyka aparatczyka. kiedyś jeździł z pietrasem na wycieczki zagraniczne teraz robi propagandę obecnej władzy. przy każdej władzy i język ataków na wrogów ten sam. łatwo się domyślić co ma z takiego zmieniania "pana"

tomekx, 28.07.2016 20:27

To jest trafne spostrzeżenie!Ale z pewnością nie trafi do tzw. opozycji w Andrychowie Oni zawsze są na nie i przy każdej sposobności szukają zaczepki Żadna gmina w powiecie wadowickim nie ma komunikacji publicznej.Tylko Andrychów najwyraźniej ma za dużo pieniędzy i wydaje milion rocznie na wożenie powietrza w autobusach a pisowska opozycja broni tego marnotrawstwa Krótkie podsumowanie;burmistrz Żak rusza z miejsca kolejną sprawę która za poprzedników była nie do ruszenia

Starybrat, 28.07.2016 20:04

Dopłacajmy do paliwa wszystkim co dojeżdżają do pracy własnym samochodem, czemu tylko mamy dopłacać dojeżdżającym MZK, PiSo-komuna, aż miło. Równi i równiejsi pełną parą. Dopłacajmy ludziom do biletów do kina, na basen itd. czemu mamy dopłacać tylko miłośnikom jazdy zabytkami.

corleone, 28.07.2016 19:12

Wszystko sobie sprywatyzuj olej we łbie też. Lans to miało i ma Stowarzyszenie Nasza Gmina Andrychów przez dwie kadencje przed wyborami całkowity lans i pijar a w dodatku kłamstwo na kłamstwie. Beskidzkie Centrum w Kotłowni już będzie piękna wizualizacja,basen na Fabrycznej szumne zapowiedzi, Pogotowie w Andrychowie całodobowe !!!! total lipa o rondach i innych bzdurach już nawet wspominać nie trzeba wszyscy słyszeli. I taki ktoś pisze że nie chodzi o mieszkańców feeeeee żakolandio feeeeeeee pijar i lans masz wypisaną na czole uśmiechy poklepywanie po plecach i miraż że w Andrychowie jest super. A gdzie ta strefa coście to NA PNIU KUPILI grunty od Andorii bo prezes Maciejczyk bił pięścią w stół krzycząc i lamentując że jak nie dziś że jak nie teraz to na bruk pójdzie ponad 100 ludzi. Stowarzyszenie dopłacać nie będzie to jest psi obowiązek gminy zapewnić godny transport dla mieszkańców i to jest jak widać jedyny cel tej zbiórki. To obecna rada przegłosował kilka miesięcy temu wyjście ze spółki większością głosów radnych z niezależnego komitetu Burmistrza Żaka Nasza Gmina Andrychów w obecnej sytuacji mieszkańcy chcą ratować co się da i dobrze bo czasu zostało już niewiele.

Starybrat, 28.07.2016 18:11

Przecież tutaj nie chodzi o pasażerów, mieszkańców, chodzi wyłącznie o tani lans i pijar niektórych osób. Może stowarzyszenie będzie dopłacać, ze swoich pieniędzy do drogich biletów. Jedynym powodem, że ludzie jeżdżą busami, a nie MZK są ceny biletów i nie ma co zaklinać rzeczywistości.Może sprywatyzować MZK , jak to się dzieje w wielu miastach w Polsce, lub utworzyć spółkę pracowniczą. Czemu mają do MZK dopłacać osoby, które nigdy nie jeżdżą autobusami?

corleone, 28.07.2016 17:19

W Zgierzu jest na pewno!!! a w Oświęcimiu to już na bank!! Chcielibyście żeby tak było Małecki bez pojęcia i każdy kto ma inne zdanie niż króluś jest idiot i opowiada brednie. Niestety tak nie jest ludzie czytają ustawy i zasięgają porad prawnych. Małeckiego się czepiasz to może pogadamy o wiceburmistrzu w Andrychowie piastuje tak wysoki urząd a codziennie śpi w okolicach Oświęcimia kuleżanka z CKiw również Dyrektor w Andrychowie a łózko grzeje w Brzeszczach o Kęckim redaktorze Nowin Andrychowskich już pewnie wszyscy wiedzą on też podatki płaci w Ketach ...o strażniku miejskim nie wspomnę i o masie ,,młodych//'' ,,zdolnych'' snujących się po korytarzach Andrychowskiego Magistratu a po zakończonej robocie pędzą w stronę Oświęcimia na rejestracjach KOS. Coście zrobili z tego Andrychowa skoro desant z poza decyduje co w tym mieście jest ważne a co nie czego mamy słuchać na koncertach a czego nie, co będzie się budować w pierwszej kolejności a co w następnej jakie artykuł ukaże się w najbliższym numerze Nowin a jaki nie, A wy mówicie że Małecki się nie zna ............!!!!!!! żal w du....ę ściska jak się słyszy takie brednie. Ale sygnał jest dobry to co pisze abcabc podobnie postępował z opozycją poprzednik burmistrza zaszczuć, wyśmiać, poniżyć, Zero kultury liczyła się tylko władza i kasa. Reszta zastraszona siedziała jak mysz pod miotłą. Coś w tej sprawie może powiedzieć przewodniczący Rady Roman Babski. Metody iście w stylu byłego Pana Jana Efekt wiadomy dwie kadencję i kara za bufonadę,hipokryzję i brak poszanowania ludzi. Dziś gołym okiem widać że obecna władza idzie tą samą drogą abcabc i jago wpisy są tego dobitnym przykładem. Na marginesie Małecki ze stowarzyszenie TA i mieszkańcy te podpisy zbiorą i tak możecie pluć i ryć na niewiele się to zda ludzie i tak już wiedzą swoje.

abcabc, 28.07.2016 15:59

we sumie szkoda mi tego małeckiego że znowu opowiada brednie o sprawach o których nie ma zielonego pojęcia ps czy w barwałdzie jest komunikacja gminna?

Zakolog, 28.07.2016 14:22

@barte Ty albo jesteś radnym należącym do kółka samokształceniowego burmistrza, albo jego wolnym wyznawcą, w każdym bądź razie Twój poziom umysłowy i wykształcenie lokuje Cię w tych obszarach. Dopłacanie pieniędzy do jakiegokolwiek podmiotu gospodarczego na terytorium UE jest zabronione i wprost wynika z Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Jeśli zatem Burmistrz dopłacał do autobusów MZK Sp. z o.o. , to łamał prawo unijne, które w tym przypadku jest nadrzędne nad prawem miejscowym. Z uwagi na wcześniejsze zastrzeżenia, co do możliwości przyswajania informacji, koniecznym wydaje się, abyś skontaktował się z panią dyrektor Gancarczyk i może ona z uwagi na bardzo duże doświadczenie pedagogiczne, będzie wstanie Tobie i pozostałym myślicielom wyjaśnić te trudne kwestie. W przeciwnym razie będziesz nadal na publicznym forum oskarżał burmistrza Żaka o jawne łamanie prawa.

karino, 27.07.2016 20:51

xpek: nie obserwuj tylko wsiądź i jedź, a najlepiej zaplanuj kurs busem Janiso przyjdź na przystanek i życze szczęśliwej podróży (jeśli bus przyjedzie lub nie odjedzie 10 min. wcześniej). MZK nie msa może w super stanie taboru ale chodzi o to, że kursują w miarę punktualnie i rzeczywiście jeśli jeden sie zepsuje zostaje zastąpiony innym. Kursują w niedzielę i największe święta: Boże Narodzenie, Wielkanoc, bus Janiso nie kursuje w żadne z tych Świąt nawet w Boże Ciało nie kursował. Podobnie skraca kursy do 16.00 w inne, świąteczne dni. np. Wszystkich Świętych do 17-18. i koniec. Dobrze się Wam mówi o słusznie wydawanych pieniądzach gminnych jeśli macie samochody i nie jesteście zależni busa ale nie każdy tak ma. Inne gminy i powiaty też podejmowały próby przekazania komunikacji w ręce prywatnych przewoźników i skutek był opłakany. Czy my tez musimy przekonać się o tym na własnej skórze?

azquit, 27.07.2016 19:58

Komentarz usunięty przez autora.

corleone, 27.07.2016 19:04

pseudo afera to jest z tym Kulturalno - Basenowym centrum rozrywki na boisku przy Starowiejskiej. Ciekawe co na to powiedzą okoliczni mieszkańcy jak w późnych godzinach nocnych podczas mega koncertów dziesiątki lub nawet setki tysiące fanów nowoczesnej muzy będą strzelać drzwiami kopcić spalinami i głośno komentować co zobaczyli. Doliczając jeszcze do tego amatorów kąpieli na krytym basenie hałas,zgiełk i harmider murowany. Na szczęście to tylko marzenia i nikt nikomu tego nie obiecywał podobnie jak Beskidzkie Centrum Kultury w kotłowni opodal,kryta pływalnia na fabrycznej

asquit, 27.07.2016 18:06

nie ma się co podniecać ,kolejne jak widać pseudoafera. nikt po MZK w Andrychowie płakać nie będzie.no chyba że radna gancarcyk i radny mikołajek ale oni są w mniejszej mniejszości

walet, 27.07.2016 16:59

Przecież wszystkim wiadomo, że ludzie ze zdezelowanych autobusów nie przesiadają się do podobnych busów dlatego, że te odjeżdżają minute wcześniej.Wiadomo, że chodzi o pieniądze i ceny biletów. Niestety MZK nie będzie konkurencyjne przy tej biurokracji i takich zarobkach prezesa, etc.Przecież nikt od lat nie inwestował w nowy tabor ( średnia wieku autobusów to ok.17 lat), nikt nie starał się pozyskać nowych klientów, otworzyć nowych tras- po co skoro co roku trzy gminy solidarnie pompowały tam pieniądze podatników, niezależnie jak się działo w owej spółce. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, jak ten tabor- busy i autobusy przechodzą badania techniczne?

Zakolog, 27.07.2016 16:23

@xpek No właśnie zamiast dbać o interesy, jego obowiązkiem jest dbanie o MZK, ponieważ w tej spółce znajduje się zakumulowany kapitał kilku pokoleń andrychowian, którzy go wypracowali. Kapitał nie tylko materialny, ale co ważniejsze kapitał kulturowy, który nie pozwala wozić i traktować ludzi jak bydło. Swoją drogą szkoda, że wzorem burmistrza Kęt i Wadowic nasz patriota nie posiada choć pierwszego stopnia naukowego, bo wtedy może byłaby szansa, aby odróżnił pojęcie interesu od pojęcia dobrostanu mieszkańców. Masz jeszcze jakieś równie błyskotliwe argumenty, to dawaj, dawaj.

corleone, 27.07.2016 16:02

xpek kompletny brak wiedzy w temacie czyni człowieka pustym w imię hasła wszyscy koryto żercy łączcie się. Nie pier.........ł byś ludziom takich głupot do głowy myślicie że w Andrychowie nie potrafią czytać ? wszystko jest napisane w ustawie o spółkach. A wydawanie na puste autobusy będzie lepsze niż [ciach!] ludzi którzy przez rok poczują się jak króliki doświadczalne poddane rocznej terapii wstrząsowej ..

xpek, 27.07.2016 15:45

Andrychów ma to szczęście że ma prawdziwego patriotę burmistrza który dba przede wszystkim o interes gminy Andrychów a nie o interes Kęt i spółki MZK Kęty. MZK niech się martwi burmistrz Kęt co???? ciężko będzie.Skończy się finansowanie z Andrychowa i Kęty same sobie nie poradzą????? no trudno trzeba był sobie wybrać takiego burmistrza jak ma Andrychów to że MZK popiera tylko 2 na 21 radnych z Andrychowa też o czymś świadczy zresztą ostatnio przyglądam się autobusom mzk i one rzeczywiście jeżdżą prawie non stop puste po co więc marnować na to pieniądze?????????????????????????????????????????

Zakolog, 27.07.2016 12:40

@Zmartwiony Spokojnie, jak stowarzyszenie „Teraz Andrychów” do swojej akcji popierającej MZK dołączy wniosek referendalny, a z wcześniejszych informacji wynika, że wystarczy tylko w jedno popołudnie przejechać się przez Rzyki i zebrać wystarczający komplet podpisów, to elita tego miasta zwoła nadzwyczajną sesję Rady Gminy nawet w niedzielę i to w trakcie trwania wszystkich mszy. Pecunia non olet – ale zagrożenie ich utraty boli najbardziej.

kalafior, 27.07.2016 12:21

Nie ma jak Mzk,kto jezdzi busami sam wie jakie są i jak jeżdżą(rozwalone ,ciasne,duszne,łyse opony..... i zazwyczaj niemili kierowcy).

Zmartwiony, 27.07.2016 12:05

Komentarz usunięty przez autora.

Zakolog, 27.07.2016 10:34

@corleone A to ciekawe, czyli 21 idiotów plus jeden, odda cały rynek usług przewozu osób temu 23 ! Tak to należy rozumieć – oświeć mnie !

corleone, 27.07.2016 10:28

zakolog ..według informacji żadnego konkursu nie będzie. Będzie powierzenie na rok czyli taki eksperyment na mieszkańcach Andrychowa

Zakolog, 27.07.2016 10:16

Ale o co chodzi ? Jak zwykle o publiczną kasę. 1 stycznia 2017 zacznie obowiązywać znowelizowana ustawa o transporcie publicznym, która znosi wszelkie dopłaty do biletów ulgowych, poza tak zwanym operatorem publicznym, czyli firmą transportową, która podpisze z samorządem umowę na świadczenie usług. Dalszego smaczku temu rozwiązaniu dodaje fakt, iż samorządy będą musiały stworzyć plany transportowe, co najmniej na poziomie powiatu i taki też zasięg otrzyma operator tegoż rozwiązania. U klientów firmy J już sama możliwość nazwania tej firmy operatorem publicznym wywołuje pełne objawy paniki i przerażenia. Reasumując Rada Miejska inspirowana przez Burmistrza, chce oddać zdrowie i życie mieszkańców pod czułą opiekę firmy transportowej wyłonionej w konkursie, w którym MZK, czyli firma będąca własnością mieszkańców Andrychowa nie będzie mogła uczestniczyć. Podobno największą wadą demokracji jest rozwiązanie, które powoduje, iż głos wyborcy idioty ma taką samą wagę, jak głos powszechnie szanowanego mieszkańca. Niestety w Andrychowie ujawniła się inna wada – bierne prawo wyborcze otrzymują również idioci.

asquit, 27.07.2016 09:08

małecki na burmistrza. tylko z pisu buhahahahahaha

corleone, 27.07.2016 00:05

ty mi powiedz rafi lepiej gdzie jest to Beskidzkie Centrum Kultury w kotłowni na Starowiejskiej którego wizualizacją mamiono publikę lub kryta pływalnia na Fabrycznej nie wspominając już o Hali sportowej . A na Małeckiego będzie pluł. Wszystko co zrobił Małecki dla Andrychowa jest w BIP na stronach starostwa.

BRUNECIK, 27.07.2016 00:00

Idźcie już spać bo co niektórzy już smeca na tym forum!

corleone, 26.07.2016 23:34

będę z ciebie rył rafi jak burmistrz vice i jego pracodawca będą dopłacać do tych busów dwa razy tyle . Zachciało się eksperymentować na mieszkańcach Andrychowa przyjezdnym z Oświęcimia a takiego wała ...Umowa na rok a potem się zobaczy co będzie dalej. Chore ...

corleone, 26.07.2016 23:31

obraźliwe teksty na tym forum pod adresem osób publicznych mają swój wiadomy finał. Jak zwykle burki próbują kąsać taka ich rola. Małecki Cię nie obraził w żadnym pisanym lub mówionym tekście jak masz sprawę do niego powiedz mu to w twarz tchórzu. Tego typu zachowanie świadczy że tylko takie argumenty wam zostały. Nienawistne z was ludzie są ..trudno ..Na marginesie będziesz miał od jutra okazję się cieszyć rafi bo będziesz taki dzień że przyjdzie czas i okazja Małeckiemu powiedzieć to prosto w twarz. . Z resztą ty wiesz dlaczego...

rafi, 26.07.2016 23:11

Komentarz usunięty przez autora.

michall, 26.07.2016 22:44

Ciekawe co będzie mówił burmistrz jak będzie trzeba dopłacać do busów więcej niż do MZK

mrosta12, 26.07.2016 22:20

Bardzo ciekawa i wyczekiwana inicjatywa. Mam nadzieję że mamnewsa poda szczegóły jak będą zbierane podpisy bo chętnie się przyłączę. Ktoś mi ostatnio - nie pamiętam kto pewnie ktoś mało ważny - odpisywał że jest za wyjściem Andrychowa z MZK bo wożą powietrze. Polecam w takim razie wspomniane trasy do Kęt. Jadąc do Bielska nieraz widzę wypełnione w całości autobusy MZK. A gdzie wożą powietrze? Tam gdzie nikt nie kontroluje tego że bus odjeżdża minutę przed autobusem MZK! Oczywiście "J"ednej firmy. Ja obiecuję że jeśli jeszcze raz zobaczę wyczekujący na przystanku bus J nakręcę krótki film i prześlę do ITD!! To jest dzika konkurencja. I teraz powiem wam jeszcze jak będzie. W momencie gdy transport publiczny przejmie prywatna firma też będzie wozić powietrze. Dlaczego? Bo będzie płacone od kursu a nie od pasażera. I wtedy wystarczy że dwie firmy prywatne się dogadają i będą kiwać urząd jak się patrzy. Ale to przećwiczymy w 2017 r. Jedno jest pewne w tej sprawie zapanował już taki chaos informacyjny że ja już nie wiem o co chodzi. I największym wygranym jest tutaj burmistrz Kęt który uparcie walczy o MZK bo nie chce busiarkiego pasztetu. I trzeba mu kibicować. Taki oto mamy paradoks o pracowników i pasażerów z Andrychowa najbardziej walczy ....... burmistrz Kęt. Ot taka dobra zmiana.

BRUNECIK, 26.07.2016 22:12

Inicjatywa zbierania podpisów jest uzasadniona-POPIERAM! Wszelkie petycje TEŻ! Ale czy włodarze miasta i radni będą chcieli choć jeszcze tą sprawą zająć bo z tego co widzę mają klapki na oczach i nie przejmują się ludźmi tylko patrzą by dieta wpłynęła na konto i chcą uszczęśliwić prywatnego przewoźnika z Roczyn! Może by rozważyć ściągnięcie telewizji komercyjnej by pokazali społeczeństwu jak władze Andrychowa dba o interesy mieszkańców gminy!

krytyk, 26.07.2016 21:23

Kolka ale o co ci to chodzi? Co ma miarodajne do petycji o utrzymanie kursów które i tak idą z naszego portfela?! Z każdy podatników czyli każdy może się podpisać!

kolka, 26.07.2016 21:08

na takiej liście podpisać się może każdy, bez względu czy korzysta z komunikacji czy nie, więc taka lista nie będzie miarodajna, to taka "sztuka dla sztuki" i lans dla organizatora

abcabc, 26.07.2016 20:52

niektórzy chcą się lansować a przecie wybory dopiero za 2,5 roku

roko, 26.07.2016 20:49

Gmina i tak dopłaca do biletów ulgowych np. szkolnych pokrywa różnice między normalnym a ulgowym np. miesięcznym szkolnym teraz dopłaci prywatnemu a jak przyjdzie zima i jeden drugi busik nie zapali lub kierowca nie przyjdzie to kto dowiezie dzieci do szkoły będą marzły może pan burmistrz z zastępca albo straż miejska a za leczenie i lekarstwa to kto pokryje rachunki? Gmina i tak dopłaca do wielu instytucji np. basen domy kultury sportu gmina jest dla ludzi co tu mieszkają panowie władza nie zapominajcie że utrzymujecie się z naszych min. podatków przyjdą wybory to się was rozliczy