reklama

Becikowe zostaje po staremu

, Wiadomości, 23.12.2011 11:00, (NAT)
Choć w gminie Wadowice pojawił się pomysł wypłaty „becikowego” tylko najbiedniejszym rodzicom, w przyszłym roku zasiłek będzie wypłacany tak jak do tej pory.
Becikowe zostaje po staremu

Rok temu Rada Miejska w Wadowicach zmieniła zasady wypłaty świadczenia pieniężnego z tytułu urodzenia dziecka, ograniczając wypłatę „becikowego” w wysokości 1 tys. zł.

 

Kiedy becikowe należało się wszystkim rodzinom z gminy Wadowice - na każde nowo narodzone dziecko. Od roku świadczenie przyznawane jest dopiero na trzecie i kolejne dziecko w rodzinie. W przypadku bliźniaków zasiłek wynosi 2 tys. zł na dziecko. Jeżeli podczas porodu urodziło się więcej dzieci, wówczas rodzice na każde z nich otrzymają po 3 tys. zł. Ograniczenie osób uprawnionych do świdczenia przyniosło spore oszczędności do budżetu gminy.

 

Choć ostatnio pojawił się pomysł wprowadzenia kryterium dochodowego dla osób uprawnionych do otrzymania świadczenia, od stycznia 2012 r. becikowe będzie wypłacane na dotychczasowych zasadach.

 

O wypłatę świadczeń tylko najbiedniejszym wnioskował radny Andrzej Petek (SLD). Jednak burmistrz Ewa Filipiak argumentowała, że już sam zapis o wypłacie świadczenia dla wielodzietnych rodzin sprawia, że pieniądze trafiają do najbardziej potrzebujących.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy