Badania przesiewowe na koronawirusa w Małopolsce. Wszyscy będą testowani?

, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 22.11.2020 14:05, red
Małopolska, Podkarpacie i Śląsk – w tych trzech województwach wykonywane badania przesiewowe. W sobotę (21.11) zapowiedział to minister zdrowia Adam Niedzielski.
Badania przesiewowe na koronawirusa w Małopolsce. Wszyscy będą testowani?

Szczegóły na razie nie są znane.

- Chcemy dotrzeć i zrobić te badania w regionach, które są najbardziej dotknięte zachorowaniami na koronawirusa - mówił Niedzielski i zapowiedział, że w najbliższym czasie opracowany zostanie "model logistyczny" przeprowadzenia tych badań.

Niedawno na badania przesiewowe całej populacji zdecydowała się m.in. Słowacja. Wynik dodatni uzyskano w przypadku 0,95 proc. z ponad pobranych 4,89 mln próbek. W badaniach wykorzystywane były testy antygenowe, które dają wynik po kilkudziesięciu minutach, ale uważane są za mniej dokładne od testów PCR.
Podobne testy mają być również wykonywana podczas badań na południu Polski.

W poniedziałek planowana jest konferencja prasowa w ministerstwie zdrowia, która będzie dotyczyła weryfikacji danych o zakażeniach koronawirusem na poziomie powiatowych i wojewódzkich stacji sanepidu. Chodzi o rozbieżności w danych o liczbie zakażeń, prowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia i powiatowe stacje sanepidu. A te zdarzają się coraz częściej. Przykładowo w niedzielę Ministerstwo Zdrowia podaje 1444 nowe przypadki koronawirusa w Małopolsce, a małopolski sanepid - 1598.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy