reklama

Akcja policji i leśników w górach

, Wiadomości, 05.04.2017 09:40, (red)
Policjanci i leśnicy patrolowali szlaki górskie. Na ich celowników znaleźli się kierowcy quadów i motocykli crossowych.
Akcja policji i leśników w górach

Zagrażają turystom i spacerowiczom, niszczą runo leśne i uprawy, a hałas wydobywający się z ich pojazdów płoszy zwierzęta. Mowa o właścicielach motocykli crossowych i quadów, którzy ignorując zakazy, urządzają sobie nielegalne wyścigi w lasach i na szlakach turystycznych.

 

- Chcąc zmniejszyć skalę tego zjawiska, policjanci z komisariatu w Kobiernicach, mundurowi z drogówki i strażnicy leśni Nadleśnictwa Andrychów i Bielsko przeprowadzili akcję „Bezpieczny las” - informują policjanci.

 

Problem dotyczący crossów i quadów powraca wiosną. Ich kierowcy potrafią uprzykrzyć rodzinne spacery i wycieczki rowerowe. Mimo zakazów, wjeżdżają do lasów i nie bacząc na spacerujących tam turystów, ścigają się albo testują swoje pojazdy na naturalnych przeszkodach. Dlatego też policjanci przeprowadzili akcję "Bezpieczny las".

 

Wspólne patrole pojawiły się na terenie Porąbki i Kóz. Celem działań było ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń, polegających m.in. na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, kradzieży drewna oraz braku ostrożności przy sprawowaniu opieki nad zwierzętami. W czasie akcji kilka osób ukaranych zostało mandatami za niedozwolony wjazd do lasu. Wobec jednego z kierowców skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Podobne działania przeprowadzone zostaną w najbliższym czasie.

 

 

źródło: policja

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 07.04.2017 06:15

@michall, w tym przypadku ludzi mógłbym podzielić na trzy podstawowe grupy: Pierwsza to Ci którzy hałasują i rozjeżdżają lasy. Druga to ludzie którym jest to obojętne. W trzeciej są Ci którym to przeszkadza. Ja jestem w trzeciej a sądząc po Twoim komentarzu Ty jesteś w pierwszej. Kilka razy musiałem uciekać ze ścieżki w las przed pędzącym crossem. Generalnie lubię motocykle i inne pojazdy mechaniczne, ale to co wyprawiają te nowobogackie cwaniaki w lesie po prostu jest niebezpieczne i zakłóca spokój mój i wielu innych. Pozdrawiam

michall, 06.04.2017 07:19

ale z was [ciach!]....

specnarz, 06.04.2017 05:50

@marekm12 przypuszczam że na policję. Pod artykułem przydał by się adres i telefon gdzie można zgłaszać takie wykroczenia.

marekm12, 05.04.2017 13:54

a, gdzie można przesyłać zdjęcia ze szlaków, w tle quady z nr. rejestracyjnym

specnarz, 05.04.2017 10:51

Zapraszamy z taka akcją na zielony szlak od Andrychowa w stronę Gancarza i Leskowca. W okolicach Zagórnika i Inwałdu często są takie wypady - zwłaszcza w weekendy przed południem.