reklama
reklama

5 najlepszych blogów do nauki języka polskiego

Wiadomości, 19.09.2022 10:49, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Przyjechałeś z zagranicy i chcesz nauczyć się języka polskiego, a może znasz kogoś, kto potrzebuje pomocy w ogarnięciu mowy Mickiewicza? Nauka polskiego jest niezwykle trudnym i wymagającym zajęciem, również dla obywateli kraju. Warto zatem sięgnąć po profesjonalne wsparcie w tym zakresie. W poniższym artykule znajdziesz 5 najlepszych blogów do nauki języka polskiego, z których skorzystać mogą również uczniowie szkół w Polsce!
5 najlepszych blogów do nauki języka polskiego


Nauka języka polskiego online? Nie tylko blogi językowe

Niezależnie od Twojej motywacji i powodów, dla których chcesz uczyć się polskiego, warto sięgnąć po nowoczesne metody nauki. Gramatyka, słownictwo, a także fonetyka języka mogą bowiem sprawiać niemało problemów. Najlepszym sposobem na skuteczną naukę będzie sięgnięcie po wsparcie korepetytorów, których usługi znajdziesz w serwisie EasySchool.

Portal ten pozwala na znalezienie wyjątkowych nauczycieli z całego kraju, z którymi zajęcia możesz odbywać w trybie online. Bez wychodzenia z domu, będziesz w stanie przygotować się do egzaminu po ósmej klasie lub matury z języka polskiego. Nauka polskiego przez Internet to również najbardziej atrakcyjna metoda polecana obcokrajowcom nad Wisłą.

Jeśli do lekcji indywidualnych z korepetytorem dołożysz lekturę proponowanych przez nas niżej blogów, wówczas sukces murowany!

Najlepsze blogi do nauki języka polskiego

Pora przyjrzeć się kilku serwisom internetowym, gdzie autorzy skupiają się na przybliżeniu języka polskiego zarówno rodzimym uczniom, jak również obcokrajowcom chcącym uczyć się polskiego. Wybraliśmy 5 najlepszych blogów, które warto sprawdzić!

  1. Klub Dialogu

Międzynarodowa szkoła ucząca obcokrajowców języka polskiego posiada swój własny blog internetowy. Klub Dialogu jest miejscem, gdzie można przeczytać artykuły o języku polskim adresowane do osób znających angielski. Znaleźć tutaj można sporo tekstów na temat języka i gramatyki, ale również kultury i społeczeństwa w Polsce.

  1. E-polish.eu

Kolejny serwis, gdzie nauka polskiego dla obcokrajowców stoi na pierwszy miejscu. Portal e-polish.eu posiada własnego polskojęzycznego bloga. Od powstania platformy w 2017 roku nazbierało się już całkiem sporo użytecznych artykułów, z których korzystać mogą zainteresowani językiem polskim. Z pewnością sporo ciekawostek znajdą tutaj również rodzimi native speakerzy.

  1. PolishPod101

Serwis PolishPod101 to nie tylko blog internetowy, ale również bogactwo zasobów do nauki języka. Jest to aktualnie jeden z najchętniej wybieranych serwisów wśród obcokrajowców uczących się polskiego. Oferuje on dostęp do szerokiej selekcji ciekawych artykułów, lecz darmowy dostęp ogranicza się tylko do kilku tekstów. Odblokowanie pełnych możliwości czytelniczych wymaga wykupienia abonamentu.

  1. Transparent Language Polish Language Blog

W serwisie Transparent Language jeszcze do marca 2022 roku z powodzeniem działał Polish Language Blog. Jego autorka, Kasia, przybliżała obcokrajowcom język polski, ale również zagadnienia związane z kulturą i historią Polski. W ciągu 12 lat, blog zebrał setki niezwykle ciekawych tekstów, które odkrywają największe zagadki polskiej duszy.

  1. Polisher Blog

Archiwalny blog o nazwie Polisher prowadzony był do roku 2019 przez Andy’ego, który wiele lat mieszkał w naszym kraju. W swoich artykułach przybliża czytelnikom ciekawe spojrzenie na język polski, ponieważ zajmuje pozycję obcokrajowca uczącego się języka. Teksty są na tyle ciekawe, że również Polacy mogą poznać nieco inne podejście do naszej ojczystej mowy. Najbardziej skorzystają jednak cudzoziemcy, którzy, zdaniem autora, są „cudem ziemi”.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy