reklama

Sprawcy napadu na zatorskiego jubilera już w areszcie

, Wiadomości, 20.09.2016 12:00, (red)
To mieszkańcy Andrychowa.
 Sprawcy napadu na zatorskiego jubilera już w areszcie

Sukcesem zakończyło się śledztwo prowadzone w związku z rozbojem na jubilerze. Pod koniec ubiegłego tygodnia oświęcimscy policjanci przy współpracy z Prokuraturą,  wytropili, a następnie zatrzymali trzech mieszkańców powiatu wadowickiego, podejrzanych o rozbój na zatorskim jubilerze. Śledczy postawili im już zarzuty i wystąpili z wnioskiem o areszt tymczasowy, do którego przychylił się sąd.

 

Do napadu doszło w czerwcu br. w sklepie jubilerskim znajdującym się na zatorskim rynku. Sprawcy wtargnęli do placówki, a następnie używając przemocy wobec sprzedawcy, z gablot skradli złotą biżuterię i zbiegli.  

 

Policjanci błyskawicznie wszczęli poszukiwania rozbojarzy,  a podczas oględzin miejsca zdarzenia zabezpieczyli ślady do dalszej weryfikacji i typowania sprawców. Sprawę śledztwem objęła Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu.

 

Kryminalni przez kilkanaście tygodni intensywnie pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawców. Skrupulatnie sprawdzali każdy ślad i wykonali wiele czynności, z których wynikało, że ze sprawą mają związek trzej mieszkańcy Gminy Andrychów -   dwóch 17 – latków i 19 – latek.  Zebrane przeciwko podejrzanym dowody przedstawiono prokuratorowi, który wydał nakazy zatrzymania sprawców. Pod koniec ubiegłego tygodnia podejrzani zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania, a następnie trafili do oświęcimskiej komendy Policji. 

 

Dowody zebrane w trakcie śledztwa pozwoliły na wystąpienie z wnioskami o środek zapobiegawczy w postaci aresztu, do czego przychylił się sąd, więc podejrzani wprost z policyjnej celi trafili  na trzy miesiące do aresztu śledczego. 

 

Aktualnie policjanci pracują nad odzyskaniem skradzionych przez sprawców precjozów, a także sprawdzają czy podejrzani mają związek z innymi przestępstwami kryminalnymi.

 

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

maria, 20.09.2016 16:04

Brawo Policja.

pietrek559, 20.09.2016 14:43

kolejny raz brawo policja

Zibi33, 20.09.2016 12:04

Proszę i następni kandydaci do pudła , tak ma być tropić i wsadzać bandytów to więzień oczyści się społeczeństwo z szumowin