reklama

Policyjna majówka. Więcej funkcjonariuszy na drogach

, Wiadomości, 28.04.2017 11:30, PG
Jak co roku policjanci apelują o trzeźwość i rozsądek na drodze podczas weekendu majowego.
 Policyjna majówka. Więcej funkcjonariuszy na drogach

 

 

Aby podnieść poziom bezpieczeństwa na drogach od piątku (28.04.) prowadzona jest  policyjna akcja pod nazwą. „Majowy Weekend 2017”, która potrwa do środy (03.05). 

 

Należy oczekiwać zwiększonego natężenia ruchu pojazdów, co może powodować dodatkowe utrudnienia na drogach powiatu wadowickiego i oświęcimskiego. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i zminimalizowania liczby zdarzeń drogowych i ich skutków na drogach naszego regionu pojawi się więcej patroli policjantów.

 

Funkcjonariusze  w szczególności  kontrować będą trzeźwość kierowców, prędkość, stosowanie pasów bezpieczeństwa, a także czy najmłodsze dzieci przewożone są zgodnie z przepisami.

 

Ponadto policjanci kontrolować będą czy kierowcy pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton,  stosują się do obowiązujących zakazów,  gdyż w okresie weekendu majowego obowiązują ograniczenia w ruchu tych pojazdów: w dniu 30 kwietnia  i  2 maja 2017 zakaz obowiązuje od godz. 18.00 do 22.00, natomiast w dniach 1 i 3 maja zakaz obowiązuje od godziny 8.00 do 22.00.

 

 

Policjanci będą strzec bezpieczeństwa,  jednakże żadne wzmożone działania policyjne nie zastąpią rozsądku użytkowników dróg, od których zachowania zależy najwięcej. W związku z tym policjanci apelują do kierowców o uwagę i rozwagę za kierownicą, a do pieszych i rowerzystów o większą ostrożność podczas spacerów lub jazdy na rowerze. 

 

Porady policjantów:

 

Każdy kierowca przed podróżą powinien sprawdzić wszystkie dokumenty, ważność polisy ubezpieczeniowej i termin badań technicznych pojazdu. Należy oczywiście sprawdzić aktualny stan techniczny i wyposażenie pojazdu, w tym sprawność hamulców, instalacji elektrycznej i działanie wszystkich świateł. W samochodzie powinna się też znajdować apteczka, gaśnica, trójkąt ostrzegawczy czy zapasowe koło.

 

W planowaną podróż należy wyruszyć przede wszystkim trzeźwym. Nawet niewielka ilość alkoholu może znacząco wpływać na koncentrację i refleks, mogąc skutkować nieodwracalnymi, tragicznymi konsekwencjami.

 

Kiedy już dojedziemy do celu, wybierzmy odpowiednie miejsce do parkowania.

 

Lepiej unikać nieuczęszczanych i nieoświetlonych parkingów, a opuszczając pojazd nie pozostawiać w miejscach widocznych żadnych wartościowych rzeczy, jeżeli z jakichś powodów musimy zostawić je w pojeździe, należy te rzeczy schować, np. do bagażnika. Często zdarza się bowiem, że skradziony w wyniku rozbicia szyby przedmiot, stanowi o wiele mniejszą wartość w porównaniu do wartości rozbitej szyby.

 

Podróżując autobusem lub pociągiem powinniśmy szczególnie pilnować swoich rzeczy osobistych, bagażu, pieniędzy i dokumentów.

 

Lepiej nie podróżować samotnie, a jeżeli już taka sytuacja ma miejsce, należy unikać pustych przedziałów i dosiadania się do pojedynczych, przypadkowych osób. Opuszczając przedział (choćby na chwilę) nie wolno pozostawiać bagażu bez opieki.

 

 

źródło: KPP Wadowice, KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy