„Jezus też był uchodźcą” - pod takim hasłem KOD manifestował w Wadowicach [FOTO]

, Wiadomości, 07.10.2017 22:15, PG
Protest dzień po dniu w Wadowicach. Czy mieszkańcy się tym interesują?
„Jezus też był uchodźcą” - pod takim hasłem KOD manifestował w Wadowicach [FOTO]

W sobotę (07.10.) wieczorem na wadowickim rynku odbył się protest działaczy i sympatyków Komitetu Obrony Demokracji przeciwko polityce naszego rządu wobec uchodźców. Jak mówią organizatorzy, happening miał na celu przybliżyć historię uchodźstwa i miał charakter typowo pokojowy.

 

Na wadowickim rynku zebrało się około 30 osób. Było też sporo policji. Widać, że happening był dobrze przygotowany i zorganizowany. Podczas krótkiej manifestacji odczytany został wielokrotnie nagradzany wiersz Somalijki Warsan Shire „Dom” i wyemitowano krótki film. Działacze KOD przybyli z licznymi transparentami, na których wypisali krótkie hasła typu: Warto być przyzwoitym, STOP nienawiści, Bój się Boga nie uchodźców, Jezus też był uchodźcą. 

 

Z kolei w piątek (06.10.) swoją manifestację antyimigracyjną zorganizowała Młodzież Wszechpolska w odpowiedzi na dzisiejszy protest KOD-u.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Stanislawa_2801, 09.10.2017 11:10

Nie sprowadzajmy do Europy żadnych osób z tamtych rejonów!!!! Ci, którzy faktycznie potrzebują pomocy zostają tam na miejscu i tam na miejscu tym ludziom musimy pomóc."zapora" i starymoher" - zgadzam się z Wami absolutnie, tak właśnie jest.

specnarz, 09.10.2017 05:15

30 osób na powiedzmy 30 000 to prawie zero. To pokazuje nasze zdanie na ten temat. Nasze jako społeczeństwa.

-JOE-, 08.10.2017 13:57

Podczas manifestacji zabrakło tylko jednego biednego uchodźcy z pasem sharida. Ubolewam nad tym faktem

Starybrat, 08.10.2017 13:29

Warto zacytować premier Australii Julie Gillard - "Albo się zaadoptujecie albo wyjeżdżajcie z kraju! Jestem zmęczona, że ten naród martwi się o to, czy my urażamy ich uczucia, ich rodaków, ich kulturę" Europa niech się uczy! Na naukę nigdy za późno! ww.fronda.pl/a/premier-australii-julii-gillard-do-imigrantow-muzulmanow-albo-sie-zaadoptujecie-albo-wyjezdzajcie-z-kraju,75462.html

zapora, 08.10.2017 13:11

BOLSZEWICKA HOŁOTA UŻYWA SŁÓW UCHODŹCA CHRZEŚCIJANIN tylko do walki politycznej DZIŚ mamy do czynienia z muzułmańską inwazją na Europę. Większość to emigranci z Afryki Płn 75%gdzie nie ma wojny . nie bez przyczyny szturmują Europę. Magnesem jest oczywiście europejski „socjal”. Żaden kontynent na świecie nie oferuje tak szerokiego wachlarza „świadczeń za nic nie robienie”. Kierunkiem docelowym dla absolutnej większości przybyszów – są Niemcy, które w oczach wielu emigrantów, są krajem mlekiem i miodem płynącym, zwłaszcza gdy ma się trójkę czy czwórkę dzieci. W takiej sytuacji, świadczenia są na tyle wysokie, że motywacja do podjęcia pracy spada do zera.Dlaczego UE nie zalewa fala Ukraińców? (którzy na wschodzie kraju także borykają się z wojną domową). Ukraińców łączy z Polską kultura oraz podobny język. Co więcej, koszt przedostania się z Ukrainy do Polski jest wielokrotnie niższy, niż w przypadku Syrii czy Libii. I PYTANIE NAJWAŻNIEJSZE DLACZEGO NAJ BOGATSZE KRAJE ARABSKIE NIE PRZYJMUJĄ ŻADNEGO UCHODŹCĘ Z OGARNIE TEGO WOJA KRAJÓW SYRIA I IRAK

starymoher, 08.10.2017 09:57

@tomtex- dopóki państwo nie zapewni SWOIM obywatelom godziwych warunków życia,nie ma się co bawić w organizowania życia imigrantom ekonomicznym.Chrześcijanie z Syrii już tu byli.Tydzień.Teraz są w Reichu.

walet, 08.10.2017 08:23

@tomekx, Zabij czas - poszukaj w necie jakiegoś słownika poprawnej polszczyzny, ortograficznego.

magdalenka88, 08.10.2017 08:17

@tomekx, Ty chyba piszesz tylko dlatego aby coś napisać. Chcesz mędrkiem być tutaj. Wiedzy udokumentowanej faktami, to Ty nie posiadasz.

tomekx, 08.10.2017 07:44

Tu nie chodzi o to ile osób by przyjęło Chodzi o to że dziś państwo polskie jest tak słabe że w ramach pomocy humanitarnej dla kraju ogarniętego wojną nie potrafi zapewnić tymczasowego schronienia nawet dla chrześcijańskich matek z dziećmi z syrii

Starybrat, 08.10.2017 07:34

Zastanawiam się, ile z tych osób przyjęło pod swój dach chociaż jednego uchodźce, zamierza przyjąć, zapewnić mu "wikt i opierunek" oczywiście za swoje pieniądze. Obserwuję od pewnego czasu tych wszystkich protestujących z KOD-u i widzę, że ich wiedza zadaje się maleć, podobnie jak ich zdolność kojarzenia.