reklama

Zuzanna Piekarczyk na podium I GRAND-PRIX Polski młodzików w tenisie stołowym!

, Sport, Wiadomości, 19.09.2021 19:55, NEWSY CZYTELNIKÓW
Uczennica szkoły w Inwałdzie i zawodniczka Skawy Wadowice nie zwalnia tempa.
Zuzanna Piekarczyk na podium I GRAND-PRIX Polski młodzików w tenisie stołowym!

W dniach 17-19.09.2021r w Gliwicach rozegrano I GRAND-PRIX młodzików w tenisie stołowym. Na starcie stanęło ponad 200 tenisistów z całej Polski, którzy wcześniej przeszli eliminacje wojewódzkie.

W trzydniowej rywalizacji bardzo dobrze zaprezentowała się zawodniczka Skawy Wadowice Zuzanna Piekarczyk. Zuzia przed turniejem rozstawiona była z numerem 14, nie przeszkodziło to stanąć jej na podium.

Zuzia najpierw wygrała fazę grupową zwyciężając w niej 3 mecze i awansując do najlepszej 32 turnieju. W 1/16 zwyciężyła Julię Rogulską ( LUKS Chełmno) 3:0, w 1/8 pokonała Maję Łakomą ( ATS Lublin) 3:1, ćwierćfinał to zwycięstwo z Mają Lech MKS Czechowice Dziedzice 3:0. W półfinale zawodniczka Skawy musiała uznać wyższość późniejszej tryumfatorki Grand- Prix Wanessy Kulczyckiej Gorzowia Gorzów Wielkopolski ulegając 0:3.

Tym samym zakończyła zawody na III miejscu. Sukces jest tym większy, że Zuzia, aktualna wicemistrzyni Polski żaczek w tym roku zmieniła kategorię wiekową i rywalizuje z dziećmi starszymi o rok.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama

Aby zobaczyć wyniki wybierz ligę

pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama