reklama

Zuzanna Piekarczyk drugą zawodniczką w Polsce!

, Sport, Wiadomości, 26.09.2022 07:30, INFORMACJA PRASOWA
Kolejny sukces utalentowanej tenisistki.
Zuzanna Piekarczyk drugą zawodniczką w Polsce!
Od 23 do 25 września w Zielonej Górze rozegrano I Grand-Prix Polski młodziczek w tenisie stołowym. W turnieju finałowym wystąpiły najlepsze 64 młodziczki kraju, które wcześniej przebrnęły eliminacje wojewódzkie.

Duży sukces odniosła uczennica Szkoły Podstawowej w Inwałdzie Zuzanna Piekarczyk reprezentująca barwy Skawy Wadowice.

Zuzia najpierw wygrała 3 mecze grupowe awansując do najlepszej 32-ki turnieju, który rozgrywany był fazą pucharową. W 1/16 turnieju Zuzia zwyciężyła z Natalią Kramek (Gim Tim Stalowa Wola), w 1/8 finału pokonała Aleksandrę Nawrocką (Orzeł Wysocko Wielkie). Ćwierćfinał i półfinał to zwycięstwa, po bardzo dramatycznych meczach, z Zuzanną Bazylewską (Wolawia Wołów ) i Mariką Chrąchol (MKS Rokita Brzeg Dolny).

W finale przeciwniczką reprezentantki Skawy była Aleksandra Makar (Nurt Przemyśl). Mimo obiecującego początku i zwycięstwa w pierwszym secie, Zuzia uległa w meczu 1:3.

Sukces jest tym większy, że niespełna dwa miesiące wcześniej Zuzanna doznała bardzo poważnej kontuzji, ponieważ złamała kość strzałkową prawej nogi co spowodowała, że nie mogła się w pełni przygotować do sezonu.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama