reklama

Zima i kolarstwo? Dla najlepszych zawodników w Polsce to żaden problem [FOTO]

Sport, Wiadomości, 31.01.2021 12:50, foto: Sebastian Żabiński
Zawodnicy z UKS Sokół Zator wzięli udział w Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym.
Zima i kolarstwo? Dla najlepszych zawodników w Polsce to żaden problem [FOTO]

Włoszakowice, miejscowość obok Leszna, gościła najlepszych kolarzy w Polsce rywalizujących o medale i tytuły Mistrza kraju. Rekordowa ilość uczestników, ponad 700 zawodników, wymagająca trasa i zmienna aura pogodowa to coś, co zapamiętają wszyscy uczestnicy 84 Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym. Wśród nich, aż pięcioosobowa reprezentacja klubu UKS SOKÓŁ z Zatora, też stanowi nasz lokalny rekord – wcześniej najliczniej Zator był reprezentowany w 2016 roku, gdzie nasz skład był 4 osobowy.

W pierwszym wyścigu, liczącym w swej stawce 80 zawodników z kategorii junior młodszy, zdecydowanie ze znakomitej strony pokazał się Dawid. Jako debiutant nie posiadający punktów w rankingu został wyczytany jako jeden z ostatnich zawodników. Dawid stanowczo przystąpił do ataku o każdą pozycję i w połowie wyścigu zajmował już pozycję w top 15!
Oczywiście musiało to kosztować wiele sił, tym samym kilka późniejszych błędów i spadek do trzeciej dziesiątki. Ponowna walka i na finiszu Dawid zajmuje 25 pozycję! To naprawdę bardzo dobre miejsce w tak mocnej stawce. W kategorii juniorów Kacper, podobnie jak Dawid, wykazał się ambitną walką o kolejne pozycje. Wśród 51 rywali sukcesywnie przesuwając się do przodu w klasyfikacji, kończy wyścig jako 22 zawodnik w Polsce. My jesteśmy dumni z takiej postawy naszego zawodnika.

Najlepszą, bo 8 pozycję w kategorii U23 w połączonym wyścigu elity i młodzieżowców zajął Miłosz. To znaczący progres w stosunku do jego wyniku z roku 2020.

Tu należy dodać, iż złotym medalistą został nasz były zawodnik Stanisław Nowak, który w tej dyscyplinie kolarstwa zdobywał w naszych barwach również złoto MP. Serdeczne gratulacje dla Staszka! W tej kategorii swych sił spróbował również Maciek. Jako reprezentant Polski na MŚ i ME w ubiegłym sezonie miał prawo zająć wyższą lokatę. niż tą z końca stawki, ale… - pierwsze koty za płoty :).

W tym roku bez medalu również Gabriela. Mimo naprawdę solidnych przygotowań zabrakło sił, by walczyć o ten jedyny brakujący w kolekcji – złoty medal w elicie kobiet. Na walkę o ponowne srebro, czy brąz najwyraźniej zabrakło motywacji. Ostatecznie 5 miejsce naszej multimedalistki i owacje kibiców za jazdę tam, gdzie rywalki musiały zsiąść z roweru.
INFORMACJA PRASOWA, foto: Sebastian Żabiński

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama