Wyniki DrewHome Beskidzki Topór 2021

Sport, Wiadomości, 17.05.2021 07:00, red, foto: TKKF Chałupa
Kilkaset osób rywalizowało w kolejnej edycji DrewHome Beskidzki Topór, który odbył się weekend w Andrychowie i okolicach.

DrewHome Beskidzki Topór to jedna z największych imprez biegowych w Polsce. Dla uczestników przygotowano kilka tras po Beskidach. Biegacze odwiedzili m.in. Targanice, Porąbkę, Jaroszowice. Meta wyznaczona została w Rzykach w ośrodku Czarny Groń.

Najdłuższa trasa liczyła aż 104 km - start na tym dystansie miał miejsce najwcześniej, bo jeszcze w nocy. Rywalizację wygrał Dawid Gałuszka ze Świętochłowic, który potrzebował 11 godz. i 55 min na pokonanie tego dystansu. Zmagania na dystansie 43 km, mające rangę Mistrzostw Polski, wygrał Marcin Świerc z Krakowa, a na 73 km Paweł Perykasza z Krakowa.