reklama

Wiosna już bez Relaksu. Kiedy startują ligi?

, Sport, Wiadomości, 12.03.2019 17:30, PAN
Piłkarska wiosna coraz bliżej.
Wiosna już bez Relaksu. Kiedy startują ligi?
Występujący w V lidze Relaks Wysoka wycofał się z rozgrywek i kolejny sezon zacznie w wadowickiej klasie B. Dlaczego tak się stało?

W lutym z pracy w zarządzie zrezygnował Krzysztof Dziedzic, który był jednocześnie głównym sponsorem klubu przez minioną dekadę. To dzięki jego zaangażowaniu trener Roman Skowronek miał możliwość budowy bardzo silnej drużyny, w której grali m.in. byli zawodnicy z przeszłością ekstraklasową jak Piotr Madejski czy Jakub Żurek. Dziedzic stwierdził, że nie jest w stanie dalej wspierać klubu na podobnym poziomie, a nowy zarząd, na którego czele stanął Sławomir Żak podjął decyzję o wycofaniu zespołu z ligi, bo nie miał kto w nim grać. W nowym sezonie drużyna oparta na wychowankach zacznie rywalizację w klasie B. To już kolejny przypadek w tym regionie, gdy mocno kadrowo zespół nagle się rozsypuje. Tak był;o przed laty z Kalwarianką i całkiem niedawno z Sosnowianką i Iskrą Klecza Dolna.

Wycofanie się Relaksu powoduje kilka konsekwencji. Po pierwsze, zgodnie z regulaminem z wadowickiej klasy okręgowej miały spaść dwa zespoły i zostały już one wyłonione - to Relaks i Iskra Klecza Dolna. Jeśli z IV ligi, grupy zachodniej, nie spadnie żadna ekipa z zachodniej Małopolski (Oświęcim, Wadowice, Chrzanów) to z "okręgówki" nie spadnie już nikt więcej.

Rozgrywki wiosenne w V lidze miały się rozpocząć w najbliższy weekend, ale OZPN Wadowice przełożył je na weekend 23-24 marca i ustali nowy terminarz, tak, by nikt w danej kolejce nie pauzował.

W zachodniej grupie IV ligi runda wiosenna rozpocznie się 16 i 17 marca, podobnie w wadowickiej klasie A. W klasie B Wadowice wiosenne granie wyznaczono na 23-24 marca, zaś w oświęcimskiej klasie A na 6 kwietnia, a w klasie B na 13 kwietnia.


foto: Releks Wysoka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

zameq, 12.03.2019 20:12

Gościu, co masz do Bolęciny? Jakoś dalej widnieją na mapie O_o

Sprawiedliwosc, 12.03.2019 19:02

Do tej elity należy dodać Sułkowice Bolęcine oraz Brody które na parę lat całkowicie znikły z mapy futbolu ;-)

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama