reklama

Taki skatepark wkrótce powstanie obok Orlika

, Sport, Wiadomości, 14.07.2019 16:50, INFORMACJA PRASOWA
Będzie Skatepark w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Taki skatepark wkrótce powstanie obok Orlika

W listopadzie 2015 r. grupa mieszkańców na ręce burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna Ormantego złożyła wniosek o budowę w Kalwarii Zebrzydowskiej skateparku. Składając wniosek jego inicjatorzy dołączyli listę poparcia - 350 podpisów mieszkańców. Od samego początku ich inicjatywa zainteresowała burmistrza i zyskała jego poparcie.

Pomysłodawcy wskazali możliwą lokalizację - plac w bezpośrednim sąsiedztwie boiska „Orlik” w Kalwarii.

W marcu 2016 roku, w zaledwie po trzech miesiąc od złożenia wniosku o budowę skateparku rozpoczął się etap projektowania, rozpoczęto prace nad opracowaniem dokumentacji oraz prowadzono sprawy związane z uzyskaniem pozwoleniem na budowę, przygotowano projekt budowlano-wykonawczy. W następstwie czego wykonano: projekt budowlany, kosztorys inwestorski, przedmiar robót, specyfikacje techniczną.

Wspólnie z inicjatorami ustalono iż nowy Skatepark powstanie w Kalwarii Zebrzydowskiej w bezpośrednim sąsiedztwie „Orlika”. Tym samym teren ten będzie miał okazję by stać się miejscem, gdzie dzieci i młodzież w jednym miejscu będą mogły aktywnie spędzać wolny czas.

Potem pojawił się problem. Długo nie udawało się wybrać firmy, która wybuduje skatepark. Przetargi były unieważniane, bo proponowane ceny przewyższały kosztorys.

Dlatego w tym roku burmistrz zwrócił się do radnych o przeznaczenie dodatkowych środków na tę inwestycję, pomysł ten zyskał akceptacje, wybrano w końcu wykonawcę i budowa skateparku może ruszyć.

Inwestycję będzie realizowała firma TECHRAMPS Sp. z o. o., która specjalizuje się w budowie tego typu obiektów.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy