Szkoła Podstawowa nr 4 podwójnym finalistą wojewódzkim w siatkówce

Sport, Wiadomości, 17.04.2018 17:00, NEWSY CZYTELNIKÓW

W dniach 16 – 17 kwietnia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Andrychowie rozegrane zostały półfinały województwa małopolskiego szkół podstawowych w mini siatkówce.

Pierwszego dnia rywalizowały dziewczynki reprezentujące powiaty: chrzanowski, olkuski, oświęcimski i wadowicki. Dziewczynki z Andrychowa nie pozostawiły złudzeń swoim rywalkom, wygrywając wszystkie mecze bez straty seta. W przyszłym tygodniu - 25.04 będą reprezentować rejon Małopolski Zachodniej w Finale Wojewódzkim w Myślenicach.

Wyniki dziewcząt:

1. SP 4 Andrychów

2. SP 11 Oświęcim

3. SP 2 Libiąż

4. SP 1 Bukowno

Dziewczynki - Karolina Bierczak, Magdalena Cinal, Wiktoria Frydel, Oliwia Kozłowska, Klaudia Lewandowska, Daria Łomozik, Zuzanna Rajda, Julia Rudnicka, Wiktoria Wcisło, Anna Węgrzynek, Tatiana Wykręt, opiekun – Marcin Cieluch.

Następnego dnia do rywalizowali przystąpili chłopcy. W turnieju młodzi siatkarze z Andrychowskiej „Czwórki” podobnie jak dzień wcześniej ich koleżanki odnieśli kolejny sukces pokonując swoich rywali w setach po 2:0. Zwycięstwo w Mistrzostwach Małopolski Zachodniej dało im awans do Finału Wojewódzkiego, który zaplanowany jest na 27 kwietnia w Brzesku.