reklama

Sukces zawodnika z naszego regionu w Red Bull Street Style

, Sport, Wiadomości, 04.08.2022 07:59, DK

Bartłomiej Mamica to pochodzcy z Bulowic freestyler.

Sukces zawodnika z naszego regionu w Red Bull Street Style

Freestyle football to kombinacja trików z piłką, tańca, akrobatyki i muzyki. Tym sportem para się Bartłomiej Mamica z Bulowic.

Najpopularniejszym turniejem we Freestyle Football jest właśnie Red Bull Street Style, w którym zawody zaczynają się od kwalifikacji, gdzie dwóch zawodników walczy między sobą 1vs1. Sędziowie wybierają najlepszą 16 i rozpisują tabele, wyznaczając przeciwników w kolejnych etapach. Ocenie podlegają kreatywność, wszechstronność, poziom trików, styl gry i umiejętność grania pod muzykę każdego z zawodników. W wyniku pandemii polskie kwalifikacje odbywają się online, dopiero na etapie top 16 światowych rozgrywek można próbować sił na scenie wśród widowni. Bartłomiej po ciężkich bojach zajął 3 miejsce w kwalifikacjach krajowych Red Bull Street Style 2022.

- Swoją przygodę z tym sportem zacząłem w 2011 roku. Jednak już od najmłodszych lat grałem w piłkę nożna. Chcąc udoskonalić swoją technikę w tym sporcie, szukałem inspiracji i możliwości. Wtedy natrafiłem na brazylijskiego piłkarza Ronaldinho, który w tamtym czasie (w moich oczach) z piłką robił niewyobrażalne triki. Zafascynowany tym, co można zrobić z futbolówką, szukałem coraz to lepszych trików, aż przeglądając YouTube natrafiłem na pierwszych polskich freestylerów i postanowiłem, że spróbuję swoich sił. I tak narodziła się moja pasja do freestyle.

Z piłką trenuję 4-5 dni w tygodniu, od 2 do 3 godzin dziennie. Mój plan treningowy nie jest bardzo rozbudowany, często gram free, czyli nie myślę, co zrobić w danym wejściu. Jest to najlepszym rozwiązaniem, ponieważ dzięki temu na turnieju jestem w stanie dostosować się do warunków takich jak publiczność, przeciwnik, muzyka, a nawet i sam występ na scenie, co często bywa stresujące. Trenuję też indywidualnie młodych adeptów piłki nożnej oraz freestyle’u. Podczas treningu kładę duży nacisk na polepszanie ich techniki oraz koordynacji ruchowej. Taka kombinacja trenowania siebie oraz możliwość przekazywania swojej wiedzy daje mi największą satysfakcję z tego, co robię. Moje największe osiągnięcia to 3 miejsce w pucharze polski Baborów Cup 2021 oraz 3 miejsce na kwalifikacjach krajowych Red Bull Street Style 2022, które odbywały się online - mówi Bartłomiej Mamica i dodaje: - Po dzisiejszy dzień, wychodząc na trening cieszę się, że mogę realizować cele związane z moją pasją.

Każdego kto chce poznać umiejętności Bartłomieja Mamicy, zapraszamy na jego instagram - mamika_freestyle.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama