reklama

Sukces siatkarskiej młodzieży z Kęt. Chłopcy zostali wicemistrzami Polski

Sport, Wiadomości, 04.06.2023 11:13,
SP 2 Kęty Wicemistrzem Polski w Piłce Siatkowej Chłopców w roku szkolnym 2022/2023.
Sukces siatkarskiej młodzieży z Kęt. Chłopcy zostali wicemistrzami Polski
W minionych dniach rozegrany został finałowy turniej w siatkówce chłopców w ramach szkolnych rozrywek sportowych w roku szkolnym 2022/23.

W Łodzi spotkały się najlepsze drużyny z Polski, wyłonione we wcześniejszych wieloetapowych eliminacjach. W tym gronie była drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Monte Cassino w Kętach.

Kęczanie spisali się na medal, zdobywając tytuł Wicemistrza Polski (z finale przegrali z drużyną z Białegostoku).

To wyjątkowy sukces móc rywalizować z najlepszymi zespołami z całej Polski i pokonać w swojej walce o medale zespoły sklasyfikowane wyżej w tegorocznych rozgrywkach klubowych, a nawet ich medalistów, eliminując ich w walce o mistrzostwo – podkreślają w kęckiej „Dwójce”.

Awans do finału ogólnopolskiego to nie przypadek, lecz efekt wieloletniej pracy treningowej w UMKS pod okiem trenera Pawła Puchały, uzupełnianej pracą szkoleniową w klasie sportowej. Zespół od 4 klasy jest objęty projektem Siatkarskie Ośrodki Szkolne, który zapewnia wszystkim zawodnikom stroje sportowe, opiekę fizjoterapeuty, a najzdolniejszym wyjazdy na turnieje kadry województwa i rozgrywki makroregionalne i ogólnopolskie. Większość chłopców uczęszcza do klasy sportowej, o profilu piłki siatkowej, którą prowadzi Anna Pustelnik. Ten sam zespół w ubiegłym roku zdobył wicemistrzostwo województwa, co było sukcesem, ale nie dawało awansu do zawodów ogólnopolskich. W tym roku, po walce udało się zwyciężyć w województwie i chłopcy wykorzystali swoją szansę na zwieńczenie swojej edukacji w szkole, zdobywając tytuł Wicemistrza Polski
- podkreślają w SP w Kętach.

Skład srebrnych medalistów Ogólnopolskich Igrzysk w Piłce Siatkowej: Tymon Madej - kapitan, Jakub Smolarek, Arkadiusz Tomasik, Antoni Haręża, Jakub Skudlarski, Beniamin Baścik, Artur Wierzbicki, Grzegorz Sala, Kacper Adamus, Adrian Miłoń, Karol Marek, Szymon Wróblewski, Oliwier Zaręba.

Na uroczystym podsumowaniu turnieju wybrano Najlepszego zawodnika SP 2 Kęty w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży, a został nim ,,mózg zespołu", rozgrywający Arkadiusz Tomasik.


źródło: SP Kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama