Stypendia dla sportowców od wójta

, Sport, Wiadomości, 01.03.2017 19:00, PG
Najzdolniejsi sportowcy z gminy Wieprz otrzymali stypendia.
Stypendia dla sportowców od wójtaTak jak w ubiegłych latach, już po raz kolejny gmina Wieprz ufundowała okresowe stypendia sportowe dla osób (zawodników) osiągających wysokie wyniki sportowe. Jest to wyróżnienie dla najzdolniejszych sportowców, które wręczyła wójt Małgorzata Chrapek.Stypendium przeznaczone jest dla zawodników sportowych, stale zamieszkujących na terenie gminy Wieprz, do 25 roku życia, którzy w poprzednim roku kalendarzowym osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym.Stypendium w wysokości 300 zł miesięcznie otrzymała Danuta Słanek -  uczennica IV klasy szkoły podstawowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wieprzu, która w  2016 roku zdobyła I miejsce w cyklu zawodów o Puchar Młodzików i Dzieci 2016 we wspinaczce sportowej organizowanych przez Polski Związek Alpinizmu, jak również brała udział w zawodach wspinaczkowych Rock Junior dla dzieci poniżej 14 lat we włoskim Arco, gdzie zajęła wysokie 14 miejsce.


 
Stypendystą został również Bartosz Giza, który otrzymał stypendium w wysokości 150 zł miesięcznie – student,w 2016 roku zdobył  3 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Śląskiego seniorów w tenisie stołowym oraz zajął miejsca w przedziale 5-8 w XXI Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Młodzieżówek i Młodzieżowców w Bytomiu.

 

 

źródło: UG Wieprz

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›