reklama

Skandal na boisku. Sędzia uderzony kamieniem

, Sport, Na sygnale, Wiadomości, 11.09.2022 21:10, red
Na lokalnych boiskach nie zawsze jest bezpiecznie....
Skandal na boisku. Sędzia uderzony kamieniem

W sobotę (10.09) w Juszczynie rozegrany został mecz wadowickiej ligi okręgowej pomiędzy narożem Juszczyn i Halniakiem Targanice. Targaniczenie wygrali 3-2.

Już po zakończeniu spotkania jeden z miejscowych kibiców rzucił kamieniem w sędziego bocznego, który opuszczał boisko. Sędzia na szczęście przeżył, ale to zdarzenie może mieć poważne konsekwencje dla - dla kibica i klubu z Juszczyna.

Klub z Juszczyna wydał komunikat w tej sprawie. Prezes klubu potępił zachowanie napastnika, którego nazwał byłym już kibicem. Rozważna jest nawet decyzja o wycofaniu zespołu z rozgrywek.

Poniżej treść oświadczenia:

Szanowni Sympatycy i cała sportowa rodzino...
W związku z haniebnym czynem jednego z byłych kibiców naszego klubu, bezpośrednio po meczu w ubiegłą sobotę na terenie naszego obiektu sportowego, który w sposób haniebny i zdradziecki uderzył kamieniem Sędziego asystenta, bez szansy na jakąkolwiek obronę czy możliwość reakcji.
Zarząd i wszyscy nasi sympatycy bezwzględnie potępiają tak haniebne zachowanie!

Ten haniebny czyn, jest całkowitym zaprzeczeniem naszych starań o rozwój i dobre imię naszego Klubu. Takie zachowanie nie jest w żaden sposób akceptowalne i całkowicie je potępiamy.

Ze swojej strony zarząd dołoży wszelkich starań w ramach możliwości, którymi dysponuje, aby wskazać i ukarać dobrze znaną osobę za ten czyn.
Klub, wystąpi także, na drogę sądową w celu otrzymania zadośćuczynienia za poniesione z tego tytułu straty wizerunkowe i moralne od tej osoby.

W związku z zaistniałą sytuacją zarząd rozważa możliwość wycofania drużyny seniorów z rozgrywek, czyn ten choć ogólnie potępiany jest w moim mniemaniu efektem ogólnego przyzwolenia i akceptacji bezpośrednio niezwiązanych z tym przypadkiem zachowań kibiców, przejawiających się w postaci obelg, przekleństw, a czasami gróźb w kierunku Sędziów piłki nożnej.

Zachowania takie nie mogą być akceptowane, a brak reakcji, ogólne przyzwolenie może doprowadzić w efekcie do takiej tragedii jaka miała miejsce w sobotę na naszym stadionie.

Jeżeli nie akceptujesz zasad sportowych, które w nich obowiązują nie powinieneś brać w nich udziału.
W imieniu swoim i tych sympatyków naszego Klubu, których łączy prawdziwy sport i zdrowa rywalizacja sportowa chcę przeprosić Sędziego Asystenta za poniesione krzywdy i życzyć Panu szybkiego powrotu do zdrowia.

Za zarząd
Krzysztof Sarna – prezes

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama