reklama

Siatkarze z Andrychowa z nowym trenerem

, Sport, Wiadomości, 18.07.2022 14:12, DK
Maciej Fijałek został niedawno grającym trenerem drużyny MKS Andrychów.
Siatkarze z Andrychowa z nowym trenerem
MKS Andrychów ma za sobą kolejny sezon, po którym wśród kibiców pozostał ogromny niedosyt. Drugoligowa drużyna ponownie walczyła o awans na wyższy szczebel, ale znowu się nie udało.

Wiadomo, że do sezonu 2022/23 andrychowianie przystąpią z nowym trenerem. Został nim Maciej Fijałek, wychowanek tego klubu, mający na swoim koncie grę w wyższych ligach. W nadchodzących rozgrywkach będzie pełnił funkcję grającego trenera drużyny MKS Andrychów. W roli szkoleniowca Maciej Fijałek zastąpił Tomasza Rupika.

Siatkarska rodzina z Andrychowa

Fijałkowie to chyba najbardziej siatkarska rodzina w Polsce. Łukasz , Maciej, Grzegorz, Jakub - o każdym z nich można powiedzieć, że jest sportowcem zakochanym w siatkówce. Rożnie ta miłość się ujawnia - bracia realizują się w rożnych dziedzinach siatkówki, jako trenerzy czy zawodnicy również w plażowej odmianie tego sportu.

Pod kierownictwem Łukasza Fijałka reprezentantki Polski w siatkówce plażowej odnosiły największe sukcesy w historii tej dyscypliny w Polsce. Kierował polskimi zespołami ligowymi, reprezentacją Słowacji a aktualnie reprezentacją Niemiec.

Maciej Fijałek to aktualnie grający trener drużyny MKS Andrychów. W sezonie 2020/21 był kapitanem drużyny MKS-u. Wcześniej odnosił sukcesy m.in. jako zawodnik PlusLigowego GKSu Katowice.

Jakub Fijałek również był zawodnikiem, grał w II ligowej drużynie AZS Opole, ale w przeciwieństwie do braci siatkówka była dla niego „wakacyjną miłością”.

Grzegorz Fijałek to utytułowany zawodnik siatkówki plażowej. Jest trzykrotnym reprezentantem kraju na olimpiadach.

To rodzice zarazili synów miłością do siatkówki a historia zatoczyła koło - syn Łukasza, Bartek to młody, utalentowany zawodnik PlusLigowego BBTS Bielsko- Biała, grający na pozycji libero. Andrychowianin trafił do Bielska-Białej z SMS Spała. Trener oraz zawodnicy widzą w Bartku pretendenta do najlepszego libero w Polsce.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama