Przy Koperniku powstanie nowoczesny kompleks sportowy

, Sport, Gospodarka, Wiadomości, 05.12.2019 15:25, red
Prace potrwają do września 2020 roku, ale warto poczekać.
Przy Koperniku powstanie nowoczesny kompleks sportowy

Jak informuje oświęcimskie Starostwo Powiatowe, 2 grudnia nastąpiło przekazanie placu budowy na terenie Powiatowego Zespołu Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach. Powstanie tam nowoczesny obiekt sportowy.

Zakres robót obejmuje: budowę kompleksu sportowego (boiska wielofunkcyjnego, boiska do piłki siatkowej, plażowej, bieżni 4-torowej, rzutni do pchnięcia kulą, skoczni do skoku wzwyż, skoczni do skoku w dal i trójskoku, piłkochwytów oraz ławek) wraz z instalacjami zewnętrznymi (oświetlenie, kanalizacja drenarska).

Wykonawcą rozbudowy kompleksu sportowego przy PZ Nr 10 jest firma Grumix z Sarnowa (woj. śląskie).

Zadanie potrwa do końca września 2020 r., a planowana kwota inwestycji: 1.599.975,29 zł (brutto).

Kęcka placówka jest szkołą o bogatych tradycjach. Istnieje od 1963 roku. Może poszczycić się m.in. bogatymi sukcesami sportowymi. Prężnie działa Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego (specjalizacja piłka siatkowa).

Przypomnijmy, że ze zmodernizowanego i rozbudowanego kompleksu sportowego od niedawna cieszą się uczniowie innej kęckiej placówki prowadzonej przez Powiat Oświęcimski – popularnego “Wyspiana”.


źródło: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›