reklama

Przegoń raka dla dzieciaka! Pobiegną z Zakopanego na Hel [VIDEO]

, Sport, Wiadomości, 14.07.2020 16:00, DK
Rozmawiamy z jednym z inicjatorów akcji - Pawłem Czempińskim z Andrychowa.
Przegoń raka dla dzieciaka! Pobiegną z Zakopanego na Hel [VIDEO]

W tym wymagającej hartu ducha i niezwykłej siły wyczynie weźmie udział andrychowianin, Paweł Czempiński. Człowiek o wielki sercu, który wsparł już wiele przedsięwzięć. To akcja sportowa, ale przede wszystkim chodzi o zbiórkę pieniędzy dla chorych dzieci.

Zobaczcie rozmowę z Pawłem.


O co chodzi w tej akcji?

Przegoń raka dla dzieciaka! – Charytatywny spektakularny pięciodniowy bieg przez całą Polskę na rzecz dzieci chorujących na raka.

750 km w 5 dni na własnych nogach:

17 sierpnia br. z Zakopanego startuje 12-osobowa sztafeta ultra, która kończy swój bieg 21 sierpnia br. w Helu. Jej organizatorem jest grupa sportowców amatorów ONE TEAM ONE DREAM, której celem jest zebranie 150 000 zł dla podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Uczestnicy – jednocześnie pomysłodawcy i główni organizatorzy biegu – to ludzie z różnych regionów, którzy poznali się podczas ekstremalnych biegów m.in. na Saharze, w Izraelu czy w Górach Kaukaz. Choć nie są zawodowymi biegaczami, to ludzie o sportowym, walecznym duchu, kochający ponadprzeciętnie życie i pragnący ratować życie innych. Na co dzień są przedsiębiorcami, rodzicami…, a przez te 5 dni chcą poświęcić swój trud, wysiłek, zmęczenie i czas najmłodszym, którzy cierpią i każdego dnia toczą walkę o własne życie. Celem jest zebranie środków na nierefundowane leki i terapie.

Współorganizatorem sztafety jest beneficjent akcji: Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, od 29 lat pomagająca małym pacjentom Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Także dzięki Fundacji doszło do otwarcia tej najnowocześniejszej kliniki w Polsce. Każdego roku ponadto realnie wspiera finansowo, np. fundując drogie leki, protezy czy rehabilitacje za granicą - ok. 2000 dzieci z całej Polski. Zapewnia także pomoc psychologiczną dla cierpiących dzieci i ich przerażonych, często zagubionych bliskich,realizującunikatowy w skali kraju projekt Kliniki Mentalnej.

START: 17.08.2020. Zakopane, ul OSP Zakopane Olcza, Piszczory4, godz. 6:00

META: 21.08.2020., HEL, Latarnia morska, planowana godzina: 21:00

PRZEBIEG TRASY:

I dzień : Zakopane - Wolbrom

II dzień : Wolbrom - Tuszyn

III dzień : Tuszyn - Bobrowniki,

IV dzień : Bobrowniki - Rudno,

V dzień : Rudno - Hel

Informacje na stronie Fundacji: https://naratunek.org/przegon-raka-dla-dzieciaka-przebiegniemy-dla-dzieci-cala-polske/


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

lysonek5, 14.07.2020 18:50

barte to co piszesz to jest żenujące!!! Grupa ludzi chce pomóc, a Twoje teorie życiowe sięgają dna!

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 14.07.2020 16:24

PIS pomoze bez biegania i zapewne sfinasuje cala akcje

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama