reklama

Powstaje centrum rekreacyjno-sportowe [FOTO]

Sport, Wiadomości, 13.05.2022 10:20, INFORMACJA PRASOWA
To będzie prawdziwy raj dla osób uprawiających sport.
Powstaje centrum rekreacyjno-sportowe [FOTO]
Stadion „Kalwarianka” w Kalwarii Zebrzydowskiej niedawno wzbogacono o bieżnie lekkoatletyczną. Obecnie trwa przebudowa bazy noclegowej, a także przebudowa kortów tenisowych, oraz budowa wypożyczalni rowerów.

Najważniejszą inwestycją prowadzoną na obiektach sportowych stanowi przebudowa, nadbudowa pawilonu sportowo-turystycznego „Kalwarianka”. Dzięki przeprowadzonej przebudowie w budynku zostanie zwiększona ilość miejsc hotelowych do ponad 50 miejsc.


Na każdym, kto śledzi prace w budynku klubowym wrażenie już robi widok jaki będzie się rozpościerał z pokoi hotelowych, a także w pomieszczeniu przeznaczonym na salę konferencyjną i działalność gastronomiczną.

Na terenie stadionu „Kalwarianki” jest też skatepark, boisko „Orlik” są też boiska do siatkówki i koszykówki, w sąsiedztwie powstaje nowa ścieżka spacerowa, będzie nowy kort tenisowy i wypożyczalnia rowerów. Możemy śmiało powiedzieć, że będzie to sportowy raj dla aktywnych fizycznie i jedna z najlepszych baz sportowych w regionie – wyjaśnia Tomasz Baluś z Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Zakres robót obejmuje: - roboty rozbiórkowe, - nadbudowa budynku wraz z klatką schodową,
- przebudowa wybranych pomieszczeń na parterze i I piętrze, - wykonanie szybu windowego,
- wykonanie platformy przyschodowej dla osób niepełnosprawnych, - wykonania instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i gazowej, - wykonanie instalacji elektrycznej.

Wartość robót wg zawartej umowy z wykonawcą i aneksami do umowy wynosi 3 mln 108 tys. złotych. Na ten cel Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – gminy górskie.Powody do radości będą mieli mieszkańcy lubiący i uprawiający tenis ziemny czy kolarstwo.

W najbliższym sąsiedztwie budynku „Kalwarianki” trwa przebudowa kortów tenisowych, powstanie tu zupełnie nowa nawierzchnia poliuretanowa, pomyślano również o oświetleniu i nowych krzesełkach i infrastrukturze sportowej.

Zakres robót obejmuje między innymi: - roboty rozbiórkowe, - budowę drenażu kortu tenisowego, - wykonanie nawierzchni poliuretanowej, - montaż ogrodzenia, - montaż siedzisk, - wykonanie nawierzchni z kostki betonowej, - wyposażenie, - montaż oświetlenia. Przebudowa wyniesie 942 tys. złotych. Na ten cel Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała wsparcie w kwocie 759 tys. zł z budżetu państwa z rezerwy ogólnej Premiera RP Mateusza Morawieckiego.

Także tutaj na „Kalwariance” będzie można wypożyczyć rower, powstaje właśnie budynek wypożyczalni rowerów, w którym znajdzie się około 20 rowerów o różnych parametrach dla dzieci i dorosłych.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama