Pokazowy trening skoczka narciarskiego podczas lekcji [FOTO]

, Sport, Wiadomości, 06.11.2017 12:10, DK
Jakub Kot to m.in. pięciokrotny drużynowy medalista Mistrzostw Polski.
Pokazowy trening skoczka narciarskiego podczas lekcji [FOTO]

W piątek 3. listopada, uczniowie szkoły w Brodach mieli okazję „wejść” w świat skoków narciarskich, dzięki wizycie specjalnego gościa - Jakuba Kota. Kuba to pięciokrotny drużynowy medalista Mistrzostw Polski, dwukrotny brązowy medalista Uniwersjady, drużynowy medalista Mistrzostw Świata juniorów, a także wielokrotny reprezentant naszego kraju w imprezach rangi Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich.

Aktualnie jest trenerem młodzieżowej kadry dziewcząt w skokach, a także delegatem FIS oraz ekspertem kanału Eurosport. Swoją pasję i miłość do tego sportu przekazuje uczniom z całej Polski.

Zobaczcie zdjęcia


W trakcie spotkania uczestnicy przekonali się, jak świat skoków narciarskich wygląda od środka. Poznali przepisy oraz mogli na żywo zobaczyć, dotknąć i sprawdzić sprzęt używany przez profesjonalnych zawodników - użyczony specjalnie na tę okazję przez brata naszego gościa Macieja Kota, aktualnego reprezentanta Polski, czołowego zawodnika światowego rankingu. Dodatkową atrakcją była również prezentacja medali zdobytych podczas kariery zawodniczej zarówno Jakuba, jak i Macieja. W drugiej części spotkania uczniowie wzięli udział w pokazowym treningu, charakterystycznym dla skoczków narciarskich. Na koniec uczestnicy chętnie robili pamiątkowe zdjęcia, zbierali autografy, a także nagrodzili naszego gościa gromkimi brawami.


Spotkanie to odbyło się dzięki wsparciu Rady Rodziców oraz Dyrekcji naszej szkoły, a także zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego.
Zadowolenie uczniów pokazało, że spotkania tego typu są ciekawą alternatywą dla codziennych zajęć.


Zapraszamy na fanpage Jakuba https://www.facebook.com/KotSkijumping
jak i na https://www.facebook.com/KotJakub/

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›