reklama

Po raz 39 odbył się Bieg Powsinogi w Wadowicach [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Sport, Wiadomości, 17.09.2018 10:00, PG
Impreza, którą wadowiczanie od kilkudziesięciu lat hucznie celebrują. Sprawdźcie wyniki.
Po raz 39 odbył się Bieg Powsinogi w Wadowicach [FOTO] [AKTUALIZACJA]

W niedzielę (16.09.) na stadionie MKS „Skawa” w Wadowicach po raz 39 odbył się ogólnopolski Bieg Powsinogi.

Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy na 5 i 15 km a dla najmłodszych przygotowano krótkie, kilkuset metrowe odcinki, dzięki czemu wszyscy – od najstarszych do najmłodszych – świetnie się bawili.

Szczegółowe wyniki pod linkiem: 39. Bieg Powsinogi

Zobaczcie krótką relację.
Bieg Powsinogi to jeden z najstarszych biegów w Polsce. Jego historia sięga 1979 roku, kiedy TKKF Leskowiec zorganizował Bieg Wadowiczan, który od 1980 przekształcił się w znany wszystkim Bieg Powsinogi: coroczną imprezę rekreacyjno-biegową o zasięgu ogólnopolskim. Zawsze we wrześniu bez względu na pogodę, na stadionie MKS Skawa startują zawodnicy we wszystkich grupach wiekowych.

Od samego początku impreza ta była wielkim wydarzeniem sportowym, który trwale zapisał się w pamięci mieszkańców Wadowic i okolic. Od 1984 roku wadowicki Bieg Powsinogi został włączony do ogólnopolskiego rankingu biegów masowych, a w roku 1993 uzyskał rangę imprezy międzynarodowej i trasa biegu głównego otrzymała atest PZLA. W latach swojej największej świetności corocznie w zawodach na wszystkich dystansach uczestniczyło około 3 000 startujących.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama