Piłkarski weekend 18-19 maja

Sport, Wiadomości, 19.05.2019 19:15,
Wyniki piłkarskiego weekendu w regionalnych ligach.

W IV lidze Beskid Andrychów zdołał na Clepardii doprowadzić do wyrównania 1-1, ale w końcówce stracił dwie bramki i ostatecznie przegrał 1-3. Orzeł Ryczów objął prowadzenie w 7 minucie po strzale Grzegorza Kowalówki, by po dwóch minutach stracić bramkę. Wynik 1-1 utrzymał się do końca spotkania. Przewagę nad resztą stawki powiększyła Jutrzenka Giebułtów, dla której wygranie rywalizacji w grupie zachodniej byłoby największym sportowym sukcesem w historii.

Sprawa komplikuje się w kwestii spadku, bowiem o ile Soła Oświęcim raczej utrzyma się w III lidze, to do grona spadkowiczów dołączy zapewne ekipa Wiślan Jaśkowice. A to oznacza efekt kuli śniegowej w ligach niższych. W kolejnym sezonie w IV lidze, grupie zachodniej, zagra 18 drużyn - tymi nowymi będą Cracovia II i Wisła II.

2019-05-18 11:00KS OlkuszJutrzenka Giebułtów 1-3
2019-05-18 11:00Clepardia KrakówBeskid Andrychów 3-1 (0-0)

W klasie okręgowej wydarzeniem były derby ziemi chrzanowskiej, w których LKS Żarki pokonał Arkę Babice 3-2. Przebudził się Garbarz Zembrzyce, który po dwóch bramkach Adisy Monsuru pokonał faworyzowany KC Chełmek. Trzy punkty zapisała na swym koncie także Kalwarianka.

2019-05-16 15:00Brzezina Osiek Halniak Maków Podhalański 3-1

W wadowickiej klasie A najciekawszy był pierwszy mecz kolejki, który odbył się w Zawoi. Znicz Sułkowice Bolęcina do 90 minuty przegrywała 1-2, w doliczonym czasie gry wyrównał stan zawodów, by po chwili stracić bramkę i przegrać 2-3. Astra Spytkowice odniosła kolejne wysokie zwycięstwo..

W niedziele olbrzymią niespodziankę sprawili piłkarze Burzy Roczyny, którzy pokonali lidera z Suchej Beskidzkiej 1-0

Warto odnotować kolejny sukces Skawy Wadowice, która trzy punkty zdobyła na trudnym terenie w Krzeszowie.

2019-05-18 11:00BCS ZawojaZnicz Sułkowice Bolęcina 3-2

W klasie A Oświęcim topnieje przewaga LKS Gorzów. Hejnał Kęty traci już dwa punkty do lidera, a dogonić go ma też szanse trzeci w tabeli Górnik Brzeszcze. Końcówka sezonu w tej lidze zapowiada się pasjonująco, zwłaszcza, że wkrótce sami zainteresowani zaczną rozgrywać mecze między sobą.