reklama
reklama

Piłkarki z Barwałdu na Pucharze Polski w Beach Soccer w Gdańsku [FOTO]

Sport, Wiadomości, 05.07.2024 10:25, INFORMACJA PRASOWA
Piłkarki reprezentujące Barwałd zagrały na piasku w Pucharze Polski w Gdańsku.
Piłkarki z Barwałdu na Pucharze Polski w Beach Soccer w Gdańsku [FOTO]
W dniach 28-30 czerwca odbył się Puchar Polski w Beach Soccerze na Energa Stadion Letni na plaży Gdańsk-Brzezie. Wśród 18 drużyn z całej Polski walczące o Puchar Polski w piłce nożnej na piasku kobiet znalazła się drużyna z powiatu wadowickiego, a dokładniej to gminy Kalwaria Zebrzydowska pod nazwą Castle Barwałd, którą wystawiła Klub Sportowy Filkówka z Barwałdu Średniego.

Dziewczyny zagrały w grupie B miedzy innymi z aktualnym Mistrzem Polski UKS Sparta Daleszyce oraz AZS UMW High Hells Olsztyn jak i KP Kobierzyce.


W kadrze Castle Barwałd znalazła się szeroka i ciekawa ekipa zawodniczek. Wśród nich dziewczyny z doświadczeniem w ekstralidze futsalu, a nawet reprezentanta Polski w tej odmianie piłki nożnej jak również dwie zawodniczki z zagranicy, a dokładniej to rodaczki Cristiano Ronaldo.

W piątek 28 czerwca w pierwszym spotkaniu drużyna trafia na aktualne Mistrzynie Polski w Beach Soccerze UKS Sparta Daleszyce. Ku zaskoczeniu komentatorów i zgromadzonej publiczności to faworytki były w tarapatach na początku spotkania i to drużyna z Barwałdu miała kilka wybornych sytuacji by otworzyć wynik spotkania. Ostatecznie wszystkie tercje zakończyły się wygranymi rywalek z wynikami odpowiednio 0:1, 1:3 i 0:6. Cały mecz był profesjonalnie transmitowany z komentatorem, który był mocno zdziwiony początkowym obrazem gry jak również na miejscu, spiker nie żałował słów uznania i podziwu na mocne wejście w turniej zawodniczek z naszego regionu.

Cały mecz można oglądnąć na YouTube (od 1:13:57):Warto zwłaszcza zobaczyć piękne trafienie w samo okienko z rzutu wolnego reprezentującej Castle Barwałd portugalki Natalii Pinho jak i kilka fantastycznych trafień przeciwniczek w tym z przewrotki oraz bramkarki.

Po porannej sesji gier w piątek nadszedł czas na popołudniową, gdzie drużyna Castle zmierzyła się z doświadczoną drużyną AZS UWM Olsztyn, a pod dokładniej pod nazwą AZS UWM High Heels Olsztyn. W tym meczu padł remis w regulaminowym czasie gry 2:2, a po dogrywce 2:4 ale naprawdę nie wiele brało by wynik był 3:3 czyli od remisu również w dogrywce, brakło naprawdę nie wiele.

Sobota rano to mecz z Klubem Piłkarskim Kobierzyce, który wygrały rywalki. Po podliczeniu wszystkich grup nasz zespół miał na tyle dobre wyniki na tle rywalek, że mógł powalczyć o pozycje 9-16. Na awansie do grupy 9-12 ponownie los przydzielił AZS UWM High Heels Olsztyn i tym razem mecz był wyrównany z przewagą zawodniczek z Barwałdu, które prawie cały mecz wygrywały najpierw 1:0, a 30 sekund przed końcem 2:1. Jednak to doświadczenie wzięło górę i ku zaskoczeniu drużyny barwałdzkiej mecz skończył się 2:3 dla olsztynianek.

W oficjalnej tabeli końcowej organizatorów z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej z ramienia PZPN, piłkarki z Castle Barwałdu zajęły 14 miejsce pomiędzy Lechią Gdańsk, a Orlen Gdańsk.

Zapraszamy do zobaczenia pięknych zdjęć z turnieju Pucharu Polski na www.facebook.com/CastleBarwald

Głównym organizatorem i trenerem zespołu był Franciszek Sarapata, a kierownikiem drużyny Magdalena Król.

- Chciałem bardzo mocno podziękować wszystkim za zaufanie, pomoc i wsparcie , a w szczególności wszystkim zawodniczkom oraz całemu sztabowi i wszystkim tym którzy nas wsparli, a zwłaszcza: Tadeuszowi Stela Burmistrzowi Kalwarii Zebrzydowskiej, Krzysztofowi Kosek Dyrektorowi Mebloform oraz Panu Maciejowi Koźbiał - mówi Franciszek Saparata.

źródło: materiały prasowe klubu
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama