Pierwszy turniej żeńskiej piłki w Andrychowie

, Sport, Wiadomości, 13.03.2017 12:40, a

W Andrychowie po raz pierwszy rozegrano turniej Żeńskiej Piłki Nożnej „Panda Cup”. Kto najlepszy?

Pierwszy turniej żeńskiej piłki w Andrychowie

Turniej odbył się w Andrychowie w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w niedzielę, 12 marca.

W turnieju uczestniczyło sześć zespołów, w tym dwie andrychowskie drużyny tworzonej ostatnio sekcji dziewczęcej piłki w Andrychowie pod nazwą „Panda”

Panda I Andrychów;
Panda II Andrychów;
Mitex Żywiec;
KS Pietrzykowice;
KS. Stal Chełm Śląski;
LKS Zielonka Gamar Wrząsowice


Spotkania miały formułę „każdy z każdym”, trwały po 15 minut bez zmian stron. Kilkanaście meczy przy pełnym zaangażowaniu zawodniczek sprawiło, że turniej choć wyczerpujący wyzwolił niesamowitą ilość pozytywnych emocji eksponowanych zarówno podczas rozgrywki jak i na ławkach zawodniczek oczekujących na swoją kolejkę.

Emocje przeniosły się również na trybuny, gdzie rodzice wspierali zawodniczki wraz ze sporą grupą kibiców, wypełniając swoją rolę głośnym dopingiem.


Jak z okazji każdych zawodów, oprócz współzawodnictwa na boisku były też nagrody. Duża ich paleta sprawiła, że każda drużyna była zwycięzcą mimo że wygrać mogła tylko jedna.


Otóż, nagrodę za zajęcie 1-szego miejsca w turnieju odebrała drużyna z Żywca, kolejnymi lauretami nagród były drużyny: II miejsce Zielonka Wrząsowice, III miejsce dla drużyny
z Pietrzykowic.

 

 

Dla trzech pierwszych drużyn przygotowano okazałe puchary, a dla wszystkich uczestników zawodów - pamiątkowe medale.

Trenerzy wyróżnili również ze swoich szeregów najlepszą zawodniczkę, oprócz tego wspólnie trenerzy i organizatorzy wyłonili najlepszą zawodniczkę MVP turnieju, którą okazała się zawodniczka z Wrząsowic, najlepszą bramkarkę turnieju- tutaj tytuł przypadł zawodniczce z Chełmu Śląskiego i najlepszą snajperkę Turnieju, gdzie laur zwycięzcy odebrała koleżanka z Żywca.

Turniej patronatem objął burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.


- Dziewczęta złożyły deklarację, że ten turniej to dopiero początek, chcą więcej konkurencji, chcą się rozwijać, chcą pracować dla sukcesu własnego i swoich bliskich, którzy szczęśliwi opuszczali halę Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie. Darczyńcom i ludziom dobrej woli oraz Rodzicom – informuje koordynator Turnieju Aleksander Cichoń.

 

Sponsorami turnieju byli: Stalmark - producent kotłów, kwiaciarnia Konwalia, Rafał Magiera MOTOHOLIK

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›