reklama

Pat w sprawie boisk przy szkołach [AKTUALIZACJA]

Sport, Wiadomości, 13.07.2021 10:50, PG
Nowoczesne boiska wybudowane i zamknięte na cztery spusty, ale - jak sie okazuje - nie wszędzie.
Pat w sprawie boisk przy szkołach [AKTUALIZACJA]

Powracamy do tematu zamkniętych boisk przy szkołach powiatowych. Okazuje się, że nowe i dopiero co wybudowane boiska przy szkołach powiatowych są zamknięte na klucz.

Tak jest np. przy Zespole Szkół nr 2 w Andrychowie, gdzie boiska są niedostępne poza godzinami zajęć szkolnych. Młodzież oraz inni chętni nie mają jak korzystać z nowych, okazałych obiektów.

Zapytaliśmy dyrektor "Bawełnianki" Grażynę Gwoździewicz, czy można coś zrobić w tej sprawie. Dyrektor poinformowała nas, że w czasie wakacji i czasie poza zajęciami szkolnymi za boiska odpowiada Starostwo Powiatowe i to zarząd powinien znaleźć fundusze na to, aby zatrudnić osobę, która opiekowałaby się boiskami i otwierała je osobom zainteresowanym, taka sytuacja ma miejsce np. na Orliku w gminie Wieprz. Dyrekcja tej szkoły będzie apelowała do urzędów, aby w przyszłorocznych budżetach znalazły się pieniądze na ten cel.

Z kolei powiat uważa, że leży to w kompetencji dyrektora szkoły. I mamy tutaj pat.

O wiele lepiej sprawa jest uregulowana w przypadku nowych boisk przy Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego przy ulicy Starowiejskiej w Andrychowie.

Boiska są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, bez rezerwacji i zapisów podczas wakacji od poniedziałku do piątku w godzinach 7-21, a w weekendy w godz. 16-21.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama