reklama
reklama

Panie, poczujcie się bezpieczniej

Sport, Wiadomości, 06.09.2018 16:00, INFORMACJA PRASOWA
Co zrobić, by kobieta zaatakowana przez silniejszego napastnika obroniła się? Jak nie wpaść w panikę w kryzysowej sytuacji? Jaką postawę przyjąć, a jakich błędów unikać? Na te i inne pytanie znajdą odpowiedź panie, które skorzystają z bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet. Na zajęcia już od 18 września zaprasza Starostwo Powiatowe w Wadowicach.
Panie, poczujcie się bezpieczniej

- Kobiety chcą czuć się bezpiecznie. Dlatego nawiązaliśmy współpracę z instruktorem walk, który prowadzi kursy samoobrony i wspólnie przygotowaliśmy ofertę – opowiada starosta wadowicki Bartosz Kaliński. - Mam nadzieję, że panie z naszego powiatu nauczą się na zajęciach umiejętności reagowania w sytuacji zagrożenia, wyćwiczą nawyki panowania nad strachem oraz własnym ciałem w sytuacji kryzysowej. Serdecznie zapraszam do udziału

w kursie mieszkanki naszego powiatu w wieku od 18 lat – dodaje.

Głównym prowadzącym kurs będzie Rafał Czapla, który od 35 lat uprawia sztuki walki. Od 24 lat jest instruktorem Karate, szkoleniowcem systemu samoobrony MDS (Mastro Defence System) oraz prezesem Wadowickiego Klubu Sportowego SEIDO KARATE. Prowadzi ponadto treningi z Kobudo, Iaido i Kenjutsu. Do współpracy zaproszeni zostali także m.in.: psycholog oraz przedstawiciel wadowickiej policji. Pierwszy ze specjalistów opowie o tym, jak opanować strach w sytuacji zagrożenia, a funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji omówi prawne aspekty zastosowania środków obrony koniecznej. Dzięki uprzejmości dyrekcji, zajęcia będą odbywać się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach („Gorzeń”), przy ul. Zegadłowicza, począwszy od 18 września br., przez cztery kolejne wtorki w godz. 17.00 – 19.00.

Zapisy dla pań w wieku od 18 lat przyjmowane są w sekretariacie szkoły, tel.: 33 873 17 75 w godzinach 8.00 – 15.00. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama