reklama

Nowe boiska sportowe. Czy spodobają się uczniom?

, Sport, Wiadomości, 09.11.2018 09:30, PG
Trzy nowe boiska sportowe na terenie Andrychowa i Wadowic.
Nowe boiska sportowe. Czy spodobają się uczniom?

Gotowe są już nowe boiska sportowe w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Starowiejskiej, czyli w "Kotarbinie" w Andrychowie.

Dobrze prezentują się dwa sztuczne boiska do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i piłkę nożną, a ponadto znajduje się tam trybuna, siłownia zewnętrzna i skocznia do skoku w dal. Póki co, obiekt jest zamknięty ale docelowo ma być otwarty dla wszystkich mieszkańców.

Starostwo powiatowe w Wadowicach otrzymało na tę inwestycję 733 tys. zł unijnej dotacji unijnej.

Podobne boiska powstają także przy Liceum Ogólnokształcące im. M. Wadowity oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach tzw. „Tischnerze”.

Łączny koszt wszystkich trzech inwestycji wyniósł blisko 3,3 mln zł, z czego aż 75 procent, czyli ok. 2,5 mln zł to dotacja, jaką powiat pozyskał z Unii Europejskiej.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

zandrychowa, 09.11.2018 17:43

W końcu coś starostwo zrobiło dla Andrychowa.Spory sukces jak na 4 lata kadencji

reklama
reklama

Aby zobaczyć wyniki wybierz ligę

pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama