reklama

Niepełnosprawny sportowiec z Bulowic ze złotym medalem MP

, Sport, Wiadomości, 20.11.2018 22:00, DK
Niepełnosprawny sportowiec z Bulowic ze złotym medalem MP

Kamil Hankus – niepełnosprawny sportowiec, pochodzący z Bulowic, zdobył złoty medal w sztafecie i srebrny medal w grupie niepełnosprawności S6 w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu, które odbyły się w Szczecinie.

Kamil to utytułowany pływak, cierpi na przepuklinę oponowo-rdzeniową, mimo tego nie poddaje się i wygrywa zawody pływackie nawet ze zdrowymi zawodnikami.

Jest pogodnym, pełnym energii młodym człowiekiem, od którego można się uczyć optymistycznego podejścia do życia.

Dzięki treningom i rehabilitacji, stan zdrowia Kamila utrzymuje się. Kamil Hankus reprezentuje klub „Start Katowice” którego filia znajduje się w Oświęcimiu. Klub bardzo pomaga w treningach jak również sponsoruje wyjazdy na zawody.

Na co dzień pracuje w Starostwie, jest na drugim roku studiów na kierunku Zarządzanie Przestrzenią Publiczną w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu, a pływanie trenuje trzy razy w tygodniu

- Chciałem podziękować mojej trenerce Jadwidze Zieleńskiej-Starzec - mówi Kamil.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama