Młodzież z Inwałdu odnosi kolejne sukcesy

Sport, Wiadomości, 15.09.2020 08:11,

Młodzież uczęszczającej do Zespołu Szkół Samorządowych w Inwałdzie odnosi kolejne sukcesy - tym razem sportowe.

Przykładem mogą być Agnieszka, Martyna i Aneta Kręcioch, których pasją stała się lekkoatletyka.

Najstarsza Agnieszka 19 sierpnia br. wybiegała srebro na 300 metrów, startując w Suchej Beskidzkiej w IV Memoriale Edwarda Szklarczyka. Niedługo potem wywalczyła złoto na 100 metrów, podczas odbywających się w Krakowie Otwartych Mistrzostwach Młodzików.

W ślad za starszą siostrą podąża Martyna. Już w 2019 roku startowała na IV Halowych Mistrzostwach „Czwartków Lekkoatletycznych” i zajęła tam I miejsce w biegu na 60 metrów. We wrześniu 2020 odbyły się XXVI Ogólnopolskie Finały „Czwartków Lekkoatletycznych”,podczas których Martyna „otarła się” o finały. Dzień później wystartowała w Krakowie na Otwartych Mistrzostwach Dzieci Starszych. Zajęła wówczas I miejsce w biegu na 60 metrów.

Na tych samych zawodach wystartowała na 300 metrów najmłodsza z sióstr – Aneta i w swej kategorii wiekowej zajęła I miejsce. Uczennica ta już podczas wielu zawodów pokazała się z jak najlepszej strony, między innymi na Halowych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Dzieci Młodszych zajęła I miejsce w skoku w dal oraz II miejsce w biegu na 300 metrów.

Bieg na 300 metrów to z całą pewnością jej ulubiona konkurencja, bo, podsumowując cykliczne zawody pod nazwą „Czwartki Lekkoatletyczne”, Aneta zdobywała za każdym razem złoto na tym dystansie. Zawodniczka odniosła sukces również na zawodach ogólnopolskich, podczas których uplasowała się na trzecim miejscu w Polsce i zdobyła puchar.