reklama

Minuta ciszy, smutek i hołd zmarłemu kolarzowi przed metą 4.etapu TdP na Kocierzu [VIDEO] [FOTO]

, Sport, Wiadomości, 06.08.2019 19:30, PG/WB/DK
We wtorek (06.08.) odbył się 4. etap 76. Tour de Pologne Jaworzno – Kocierz. Kolarze przemierzyli trasę bez ścigania w hołdzie tragicznie zmarłemu dzień wcześniej kolarzowi 22- letniemu Belgowi: Bjorgowi Lambrechtowi.
Minuta ciszy, smutek i hołd zmarłemu kolarzowi przed metą 4.etapu TdP na Kocierzu [VIDEO] [FOTO]

Z szacunku dla Bjorga organizatorzy wyścigu wspólnie z komisją sędziowską oraz grupami kolarskimi podjęli decyzję, że czwarty etap Tour de Pologne został zneutralizowany. Trasa została skrócona do 133,7 km, a z dwóch zaplanowanych rund odbył się jedna.

To nie był wyścig, to był przejazd w hołdzie zmarłemu koledze.

Kolarze o godz. 12:30 wyjechali z Jaworzna. O godz. 15.30 kolarze przejechali ul. Beskidzką obok Kocierz Hotel&SPA i udali się w kierunku Wielkiej Puszczy. Przed godz. 17:00 ponownie wjechali do Kocierz Hotel&SPA na metę zlokalizowaną przy wejściu do parku linowego. Poszczególne drużyny co 7 km wymieniały się w prowadzeniu peletonu. Na samą metę jak pierwszy podjechał team Lotto Soudal (ekipa Bjorga Lambrechta) z kapitanem Tomaszem Marczyńskim na czele. Minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłego kolarza. Organizatorzy zadbali o czarno – białe zdjęcie Bjorga, brame z jego nazwiskiem i namalowany białą farbą na asfalcie jego numer startowy:143. Zaraz po tym kolarze odjechali do swoich autobusów. Nie było pompy, sceny, zabawy, tylko żal, smutek i niedowierzanie…

Czwarty etap został zneutralizowany, nie było premii, wyników, nie nastąpiły zmiany w klasyfikacjach. Do środowego (07.08.) etapu z Kopalni Soli „Wieliczka do Bielska-Białej kolarze przystąpią zgodnie z klasyfikacją po 3 etapie.

Zobaczcie naszą relację.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Bryndza, 06.08.2019 20:36

Wielki szacun dla całej redakcji za wspaniałą relację i informowanie nas o szczegółach związanych z całą impreza . A policji bardzo nie dziękujemy ze nie pozwolili nam dotrzeć busem o 13 na Kocierz wielki minus dla burmistrza za niedopilnowanie . Jesteście dumni z siebie bo byliście blisko skoro macie władzę to słabo ta władza wam idzie . Jeszcze raz dziękuję mamnewsa .

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama