reklama

Miliony na inwestycje sportowe. Póki co, jednak nie będzie ani Areny Wadowice ani WCR

, Sport, Wiadomości, 12.11.2019 17:40, PG
Podczas konferencji prasowej burmistrz Wadowic przedstawił swoją wizję inwestycji sportowych na kolejne lata w gminie. Najwięcej zyskają piłkarze.
Miliony na inwestycje sportowe. Póki co, jednak nie będzie ani Areny Wadowice ani WCR

We wtorek (12.11.) burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zorganizował na stadionie MKS Skawy Wadowice konferencję dla dziennikarzy, podczas której wraz z prezesem Skawy Bogusławem Jamrózem poinformował o najbliższych planach sportowych w gminie Wadowice.

Przede wszystkim na terenie stadionu ma powstać nowe boisko. Przetarg na to zadanie już został ogłoszony i, jak informuje burmistrz, zgłosiło się do niego kilkanaście firm.

Opracowanie projektowe, oprócz samej nawierzchni, obejmuje wykonanie m.in. podbudowy, drenażu, oświetlenia, ogrodzenia, dojazdu oraz wyposażenia obiektu. Po wykonaniu projektu i uzyskania wszelkich pozwoleń budowlanych gmina Wadowice będzie wnioskować w Ministerstwie Sportu i Turystyki o dofinansowanie tego zadania. Koszt inwestycji szacuje się około 3 miliony złotych.

To będzie pierwsze pełnowymiarowe (o wymiarach ok. 105 x 68 metrów) sztuczne boisko w powiecie wadowickim i pierwsze w regionie, wybudowane z trawy najnowszej generacji.

- Ma być to boisko boisko najnowszej generacji - z trawy bezzasypowej. Taką murawą może pochwalić się niewiele miast w Polsce! – zapowiedział Bartosz Kaliński, prezentując wspomnianą trawę.

Władze gminy liczą, że obiekt w Wadowicach stanie się magnesem przyciągającym wiele klubów z Małopolski i Śląska, które będą chętne aby je wynajmować. Wszystkie kluby z Gminy Wadowice będą miały z kolei ulgi oraz pierwszeństwo w korzystaniu z obiektu.

Trawa IV generacji jest łatwa i tania w eksploatacji oraz co istotne, przyjazna środowisku oraz bezzapachowa. Nie wymaga sypania uciążliwego gumowego granulatu, z którym mamy do czynienia na orlikach.


Pozostałe boiska

Taką samą nawierzchnię, bezzasypową, będzie miał również nowy orlik w Choczni, który zostanie wybudowany przy Szkole Podstawowej Nr 2.

Budowa boiska w Choczni zaplanowana jest zatem na przyszły rok. Jej koszt szacuje się na około 900 tysięcy złotych. Natomiast w tym roku z nowych obiektów cieszą się już mieszkańcy Kleczy oraz Babicy. W czerwcu br. przy szkole na Zarąbkach otwarto kompleks rekreacyjno-sportowy, wybudowany za kwotę 430 tysięcy złotych. Podobny obiekt wraz z nowym parkingiem oraz stołami do gry w pingponga i gry w szachy za blisko pół miliona złotych powstaje przy szkole w Babicy. Ta inwestycja zakończy się w ciągu najbliższych dni. Realizowana jest dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie blisko 170 tysięcy złotych.

Podobny obiekt może powstać również w Rokowie. W tym roku gmina Wadowice zgłosiła projekt budowy takiego boiska do konkursu „Sportowa Polska”, ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Szacunkowy koszt to około 700 tysięcy złotych.

Podsumowując, koszt wszystkich zrealizowanych i rozpoczętych inwestycji sportowych, szacuje się na około 5 milionów złotych. Co ważne wszystkie obiekty będą otwarte dla klubów i organizacji sportowych w gminie Wadowice.


A co z Wadowickim Centrum Rekreacji?

Gmina unieważniła już 5 przetargów na to zadanie. B. Kaliński twierdzi, że inwestycja ta została przez poprzednie władze źle oszacowana. W dotychczasowych przetargach najniższe oferty były średnio aż dwukrotnie wyższe od kwoty, jaką gmina zamierzała przeznaczyć na to zadanie.

Do ostatniego przetargu przystąpiła firma, której oferta mieściła się w zaplanowanym budżecie. Przedstawiciele firmy jednak sami się wycofali stwierdzając: „złożona przez nas oferta zawiera rażąco niską cenę”. Chodzi o firmę Garden Bud z Krakowa.


Co z Areną Wadowice zapowiadaną przez burmistrza podczas kampanii?

Arena Wadowice ma powstać po drugiej stronie ulicy [na zdjęciu], naprzeciwko stadionu MKS Skawa. Najpierw jednak trzeba zmienić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu, co potrwa minimum trzy lata.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama