Marek Wdowik ponownie prezesem Beskidu

, Sport, Wiadomości, 13.02.2017 20:25, GM
Marek Wdowik złożył niedawno rezygnację ze stanowiska prezesa Beskidu Andrychów, ale w poniedziałek podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego został wybrany jako nowy prezes na nową kadencję.
Marek Wdowik ponownie prezesem Beskidu

W poniedziałek (13.02) odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze w Beskidzie. Przyszło rekordowo dużo osób - ponad 70. Co ciekawe, przed zebraniem aż 40 osób zapisało się do klubu.

 

Na pozór wszystko w Beskidzie jest w porządku – klub jest w dobrej sytuacji finansowej, zespół seniorów w końcu gra przyzwoicie i zajmuje 9 miejsce w II lidze, dobrze idzie także praca z młodzieżą. Zebranie odbyło się zgodnie z planem – było zapowiadane już dawno. 

 

Mimo to w ostatnich tygodniach był problem ze sprawnym zarządzaniem klubem. 5 dotychczasowych członków zarządu wyraźnie nie mogło znaleźć porozumienia w kwestiach zarządzania klubem. Był podziałał 3:2. W grupie dwuosobowej znajdował prezes Marek Wdowik.

 

Dlatego niedawno prezes poinformował, że składa rezygnację „z powodu braku możliwości podejmowania decyzji”. Wcześniej rezygnację złożyli także inni członkowie zarządu.

 

Podczas poniedziałkowego zebrania wyszło na jaw, że konflikt w zarządzie miał wpływ na sytuację w klubie. Okazało się na przykład, że klub ma spore zaległości finansowe wobec piłkarzy z zespołu seniorów, mimo że na koncie klubu są pieniądze!

 

W poniedziałek frekwencja podczas zebrania była rekordowa. Zgłoszono 9 kandydatów do zarządu klubu. Ostatecznie do nowego zarządu Beskidu wybrani zostali: Marek Wdowik, Tadeusz Kacprzak, Wojciech Korbel, Filip Kasiński, Tomasz Moskała, Krzysztof Wądrzyk [nowy zarząd - na zdjęciu].

Potem zarząd wybrał we własnym gronie prezesa – jednogłośnie zdecydowano, że prezesem będzie Marek Wdowik.

 

W 2019 roku Beskid będzie świętował 100-lecie działalności. Obecnie w klubie trenuje 170 zawodników w kilku grupach wiekowych. Podczas zebrania podkreślano, że Beskidowi daje się ostatnio we znaki spora konkurencja ze strony dwóch prywatnych szkółek piłkarskich w Andrychowie, w których już teraz trenuje ponad 200-osobowa grupa dzieci i młodzieży.

 

Nowy-stary prezes poinformował, że władze Andrychowa planują inwestycje na stadionie – przebudowę obiektu, a najwcześniej – w połowie tego roku – na stadionie zamontowane zostanie oświetlenie, dzięki czemu treningi będą mogły odbywać się także wieczorami.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zibi33, 14.02.2017 22:26

Cyt. "klub jest w dobrej sytuacji finansowej, zespół seniorów w końcu gra przyzwoicie i zajmuje 9 miejsce w II lidze, dobrze idzie także praca z młodzieżą". Redaktorku w II lidze to Beskid nigdy nie grał i raczej mu to nie grozi w najbliższych latach , jak już coś opisujesz to przeczytaj przed opublikowaniem bo amatorszczyzna razi.

normalny, 14.02.2017 18:40

Wszystko ok!!! A jak wygląda teraz sytuacja z sekcją dziewcząt które bardzo się zaangażowały czy bedą dalej brane pod uwagę w strukturach BESKIDU???

tadek77, 14.02.2017 14:29

a kiedy wypłacicie chłopaków,co wy myślicie że oni nie mają potrzeb,nie mają żołądków,pół roku nie płacić co za wstyd.Tomek siedzi cicho bo mu płacą,więc nie ma kto się za to wziąść.

Zibi33, 14.02.2017 12:17

rafi dlaczego ubliżasz komuś jeszcze z powodów twoich urojeń że niby ktoś się durnowato uśmiecha, masz jakieś uprzedzenia do uśmiechających się ludzi? To uważaj bo popadniesz w niełaskę u wiecznie uśmiechniętego.

martin79, 14.02.2017 11:45

rafi..... ręce opadają jak się to czyta. Ty naprawdę tak myślisz?

rafi, 14.02.2017 10:23

Komentarz usunięty przez autora.

troll, 14.02.2017 09:40

Ktoś kiedyś powiedział: ,,dwa razy nie wchodzi się do tej samej wody", ale życzę Prezesowi powodzenia.

Zibi33, 14.02.2017 08:31

To sytuacja finansowa musi być doskonała skoro takie pomysły żeby treningi odbywać wieczorami przy sztucznym oświetleniu bo przecież energia elektryczna droga. Co do tego że konkurencja w szkoleniu młodzieży to bardzo dobrze konkurencja zaszkodzi tylko najgorszym i nie profesjonalnym

xpek, 14.02.2017 07:02

nie dziwę się że rodzice nie chcą puszczać dzieci do Beskidu skoro jest tam trochę chamstwa i amatorstwa

pełne wyniki i terminarz ›