reklama

Małopolski finał Pucharu Polski po raz kolejny na stadionie Kalwarianki

Sport, Wiadomości, 04.06.2022 08:37, INFORMACJA PRASOWA
W środę (8.06) o godz. 17:00 stadion MKS „Kalwarianka” będzie areną finału Pucharu Polski na szczeblu Małopolski. Zmierzą się Wieczysta Kraków i rezerwy Bruk-Bet Termalica Nieciecza.
Małopolski finał Pucharu Polski po raz kolejny na stadionie Kalwarianki

To już staje się tradycją Finał Pucharu Polski na szczeblu Małopolski rozgrywany jest w Kalwarii Zebrzydowskiej na stadionie Kalwarianki. Tak jest co roku od 2015 roku, z roczną przerwą, kiedy boisko przechodziło gruntowną modernizację.

- Stadion przeszedł remont bieżni Kalwarianki. Od zawsze ten obiekt był znany z doskonałej murawy, teraz znany jest też z doskonałej bieżni lekkoatletycznej, to miejsce staje się wizytówką sportową gminy i jednym z lepszych obiektów sportowych w regionie. Stadion Kalwarianki ma wyrobioną markę w całej Małopolsce i tak naprawdę nikogo nie zaskoczyło, że mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu Małopolskim zostanie rozegrany właśnie w Kalwarii Zebrzydowskiej - mówi Tomasz Baluś z UM Kalwaria Zebrzydowska.

Będzie to trzeci kolejny sezon i trzeci kolejny finał Małopolskiego Pucharu Polski, w którym wystąpi Wieczysta Kraków, tym razem zagrają w finale z rezerwami Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Będzie to też przedsmak starć barażowych o III, bowiem obie drużyny występują w IV lidze i walczą o awans do III ligi.

Zespół z Wieczystej zawsze przyciąga na trybuny kibiców, trenerem zespołu jest Franciszek Smuda, który zresztą wraz z Wisłą Kraków gościł na stadionie Kalwarianki, gdy ta mierzyła się w meczu towarzyskim z Banikiem Ostrawa. W Wieczystej grają byli reprezentanci Polski Sławomir Peszko i Radosław Majewski. Natomiast w Bruk-Bet Termalica Nieciecza, pojawiają się zawodnicy z ekstraklasy. Możemy być pewni, że nie tylko zobaczymy dobre widowisko ale też komplet publiczności.

Liczba biletów jest ograniczona, pula wejściówek dostępnych w kasach na stadionie będzie pomniejszona o bilety sprzedane on-line, więc nie czekaj i kup bilet przez Internet. Cena wejściówki to 25 zł, a ulgowy dla kobiet i młodzieży do 16 roku życia to 10 zł.

Bilety tutaj - https://tiny.pl/9b766

W czasie meczu będzie prowadzona zbiórka na leczenie małej Zosi – tutaj można ją też wesprzeć - https://tiny.pl/9b7vm

Finał Pucharu Polski na szczeblu Małopolski

8 czerwca, godz. 17:00

Stadion MKS Kalwarianka, Kalwaria Zebrzydowska, ul. Mickiewicza 16

Wieczysta Kraków vs Bruk-Bet Termalica II Nieciecza


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama