reklama

Korupcja w futbolu. Trzech sędziów zatrzymanych

, Sport, Na sygnale, Wiadomości, 22.02.2019 18:01, red
U progu piłkarskiej wiosny w regionalnych ligach afera!
Korupcja w futbolu. Trzech sędziów zatrzymanych
Trzem sędziom piłkarskim z powiatu wadowickiego prokuratura przedstawiła w tym tygodniu zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w zamian za nieuczciwe zachowania mogące mieć wpływ na wynik meczów prowadzonych przez Małopolski Związek Piłki Nożnej - Podokręg Wadowice. Zarzuty usłyszały także trzy osoby, które miały wręczać korzyść majątkową. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział II do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Jak ustalili śledczy, do przestępstwa miało dojść wiosną 2016 roku. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko poinformował w piątek (22.02), że podejrzani to mężczyźni w wieku od 27 do 48 lat, w większości mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej. Zostali zatrzymali 13 lutego. Nie wiadomo jednak, jakie spotkania miały być ustawione i czy dotyczy to rozgrywek lokalnych czy regionalnych.

– Z uwagi na dobro postępowania przygotowawczego prokuratura nie udziela informacji, czy przyznali się do popełnienia zarzuconych im czynów. Zarzuty dotyczą przyjęcia w związku z meczami piłki nożnej korzyści majątkowej lub obietnicy korzyści w zamian za nieuczciwe zachowania, mogące mieć wpływ na wynik oraz przebieg tych zawodów - informuje prokurator Janusz Hnatko, rzecznik krakowskiej prokuratury okręgowej.

Podejrzani po zatrzymaniu, przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów, wyszli już na wolność. Prokuratura zastosowała wobec nich środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

Za zarzucane czyny grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Sprawiedliwosc, 22.02.2019 23:14

Od lat OZPN Wadowice wie o problemach sędziowania , nie jedne pismo zapewne dostali , doskonale wszyscy wiedzą co się działo i dzieje i nigdy nic w tej sprawie nie zrobili . Dziś szef sędziów wypowiada się w jednym z artykułów , ze jest zdziwiony zaistniałą sytuacją ! Szok to taka mała liczba zatrzymanych ! OZPN do dymisji , dość układów ! Czas na czysty sport ...

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama