Korupcja w futbolu. Byli sędziowie na ławie oskarżonych

, Sport, Na sygnale, Wiadomości, 07.01.2020 11:06, red
Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko trzem sędziom piłkarskim z wadowickiego podokręgu piłkarskiego.
Korupcja w futbolu. Byli sędziowie na ławie oskarżonych
Jak już pisaliśmy w lutym 2019 roku, trzem sędziom piłkarskim z powiatu wadowickiego prokuratura przedstawiła zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w zamian za nieuczciwe zachowania mogące mieć wpływ na wynik meczów prowadzonych przez Małopolski Związek Piłki Nożnej - Podokręg Wadowice. Śledztwo w tej sprawie prowadził Wydział II do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Jak ustalili śledczy, do przestępstwa miało dojść wiosną 2016 roku na szczeblu wadowickiej A i B klasy. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko informował, że podejrzani to mężczyźni w wieku od 27 do 48 lat, w większości mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej.

Jest ciąg dalszy tej sprawy. Niedawno krakowska prokuratura przesłała do sądu w Wadowicach akt oskarżenia przeciwko 3 sędziom. Zostali oskarżeni o popełnienie przestępstw z artykułu 46 ustęp 1 ustawy o sporcie. Grozi im do 8 lat więzienia.

Dodajmy, że mężczyźni zostali w zeszłym roku wykluczeni z sędziowania pod egidą Małopolskiego Związki Piłki Nożnej.

Jak informuje blog pilkarskamafia.blogspot.com akt oskarżenia dotyczy także dwóch innych osób - działaczy lokalnych klubów sportowych, którzy wręczali korzyści majątkowe - pieniądze w kwocie nie mniejszej niż 600 złotych oraz sprzęt sportowy nieustalonej wartości "w zamian za zachowania mające wpływ na przebieg lub wynik meczów piłki nożnej rozegranych w rundzie wiosennej 2016 roku" to jest o przestępstwo z artykułu 46 ustęp 2 ustawy o sporcie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›