Koniec sezonu w II lidze siatkarzy. Teoretycznie MKS Andrychów ma szanse na awans

, Sport, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 29.03.2020 14:00, red
Dalszej walki o awans już w tym sezonie nie będzie, ale....
Koniec sezonu w II lidze siatkarzy. Teoretycznie MKS Andrychów ma szanse na awans
Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej wobec braku możliwości rozstrzygnięć sportowych wynikających z aktualnej sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, postanowił zakończyć sezon 2019/2020 w rozgrywkach seniorskich organizowanych przez PZPS.

W II lidze siatkarze MKS Andrychów awansowali do turnieju półfinałowego o awans do I ligi, ale dalszej walki o awans w tym sezonie już nie stoczą.

Zgodnie z komunikatem PZPS, MKS Andrychów ma jeszcze cień szans na awans, pod warunkiem, że z jakiegoś powodu w I lidze zwolnią się miejsca, a zainteresowane awansem kluby spełnią warunki.

Tak opisano to w komunikacie PZPS:

"PZPS wskazuje cztery zespoły z pierwszych miejsc w swoich grupach, które wykazały gotowość do gry w KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, do weryfikacji przez PLS pod kątem gry w KRISPOL 1. Lidze Mężczyzn. Są to: BAS Białystok, MKS Avia Świdnik, LKS Czarni Rząśnia, Sulęcińskie Towarzystwo Siatkarskie Olimpia.

Pozostałe zespoły, z niższych miejsc w tabelach tj. MKS Andrychów, LUKS Wilki Wilczyn, KS Metro Warszawa, WKS Sobieski Żagań (tj. zespoły które wygrały rywalizację w pierwszej rundzie w fazie play-off i uzyskały prawo gry w turniejach półfinałowych), a także UMKS MOS Wola Warszawa (zespół z pary, w której rywalizacja się nie zakończyła), które jednocześnie wykazały gotowość do gry w KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, również niniejszym są wskazywane do ewentualnego awansu do KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn przy wolnych miejscach w lidze i spełnieniu wymogów określonych przez PLS." - informuje w komunikacie PZPS.


Jak widać, wiele czynników musiałoby zostać spełnionych, aby w przyszłym sezonie MKS Andrychów zagrał w I lidze.

Końcowa klasyfikacja w V grupie II ligi siatkarzy

1. TKS Tychy

2. MKS Andrychów

3. UMKS Kęczanin Kęty

4. TS Volley Rybnik

5. AT Jastrzębski Węgiel

6. AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra SA

7. BBTS Bielsko-Biała II

8. WIE-DRUK MKS Będzin

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›