reklama

Kolejny świetny występ Gabrieli Zawadzkiej

, Sport, Wiadomości, 29.07.2016 10:40, a

To może być najlepszy sezon w dziesięcioletniej karierze skoczkini Tempa Kęty Gabrieli Zawadzkiej.

Kolejny świetny występ Gabrieli Zawadzkiej

Powołanie przez PZLA do reprezentacji Polski U-23 w lekkiej atletyce na czwórmecz  Czechy – Polska – Węgry – Słowenia  i zdobycie w tych zawodach dla Polski brązowego medalu, świetne występy na halowych i letnich Mistrzostwach Polski Seniorów w LA, ustanowienie nowych rekordów życiowych w trójskoku i w biegu na 100m, zwycięstwa i wysokie lokaty w zawodach ogólnopolskich. Na tydzień przed tegoroczną docelową imprezą, czyli Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski w Lekkiej Atletyce, podopieczna trenera Tadeusza Łyska wystąpiła w konkursie skoku w dal  w Mityngu Wakacyjnym w Chorzowie.

 

Był to jej kolejny znakomity występ potwierdzający bardzo wysoką formę Gabrysi Zawadzkiej przed MMP. Ustanowiła swój nowy rekord życiowy znakomitym wynikiem  5.82 m i w stojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym konkursie zajęła drugie miejsce. Zwyciężyła Andżelika Faka  z Wawelu Kraków, która również uzyskała rezultat 5.82 m, a o jej zwycięstwie zadecydował drugi  z jej najlepszych wyników w tym konkursie. Na trzecim miejscu uplasowała się Weronika Baranek  z Dąbrowy Górniczej z wynikiem  5.80 m.

 

Wszystkie medalistki  uzyskanymi rezultatami wypełniły normy PZLA na I klasę sportową.W niedzielę 31 lipca w Jeleniej Górze znakomita lekkoatletka Tempa  będzie walczyć o medal  w trójskoku w Mistrzostwach Polski U-23.

 

 

 

źródło: Tempo Kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama

Aby zobaczyć wyniki wybierz ligę

pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama