reklama

Kiedy wrócą rozgrywki piłkarskie? Jest plan "odmrażania" sportu

, Sport, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 25.04.2020 13:09, GM
Są kolejne decyzje.
Kiedy wrócą rozgrywki piłkarskie? Jest plan
W sobotę (25.04) podczas konferencji prasowej przedstawicieli rządu poinformowano, że od 4 maja udostępnione zostaną boiska i miejsca do uprawiania sportu w otwartej przestrzeni. Dotyczy to m.in. boisk na stadionach, Orlików, na których będzie mogło grać nie więcej niż 6 osób. OD tego dnia dostępna będzie też możliwość wypożyczenia infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów wodnych, czyli łódek, kajaków czy rowerków wodnych. Będą mogły na nich przebywać maksymalnie dwie osoby.

To – zdaniem premiera – jest drugi etap powrotu do normalności.


W trzecim etapie zostaną otwarte hale sportowe i obiekty zamknięte, ale przy sześciu osobach. A czwarty etap obejmie obiekty takie jak siłownie, sale fitness, baseny, kręgielnie itp. Terminy nie są znane.

Dopiero w piątym etapie, najpewniej za kilka miesięcy, będzie można powrócić do organizacji imprez masowych. Wcześniej dopuszczone zostaną imprezy do 50 osób.

W sobotę poinformowano również, że piłkarska ekstraklasa, najpewniej bez udziału publiczności, wróci 29 maja, natomiast Ekstraliga żużlowa od 12 czerwca. To efekt uzgodnień z centralami tych związków sportowych.

Wygląda więc na to, że szanse na np. rozpoczęcie rundy wiosennej w lokalnych piłkarskich rozgrywkach ligowych są minimalne.

Dodajmy, że w piątek rząd poinformował, że:

- do 24 maja nadal będą zamknięte szkoły i uczelnie

- matury rozpoczną się 8 czerwca od egzaminu z języka polskiego i potrwają do końca czerwca. W tym roku nie będzie matur ustnych

- od 16 czerwca do 18 czerwca planowane są egzaminy ósmoklasistów

- przesunięte zostaną terminy rekrutacji do szkół i na uczelnie.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama